Karsums sezonu sāk ar rezultatīvu piespēli un uzvaru 0

Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums trešdien ar rezultatīvu piespēli palīdzēja Maskavas “Dinamo” komandai ar uzvaru sākt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jauno sezonu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Karsuma pārstāvētā komanda viesos ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Vladivostokas “Admiral” komandu, kuras rindās traumas dēļ nespēlēja aizsargs Oskars Bārtulis.

Spēles rezultāts tika atklāts jau cīņas trešajā minūtē, kad Maskavas kluba uzbrucējs Konstantīns Gorovikovs realizēja skaitlisko vairākumu. Rezultatīvāks bija otrais periods, kurā laukuma saimnieki pēc Jegora Jakovļeva metiena vispirms atjaunoja neizšķirtu, bet 30.minūtē “Dinamo” otro reizi panāca vadību. Karsums izdarīja metienu pa vārtiem, taču “Admiral” vārtsargs Ivans Naļimovs ripu atsita sev priekšā – pie tās pirmais bija Daniils Tarasovs, panākot 2:1. Tomēr arī šoreiz pārsvars netika nosargāts, un divas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām Aleksandrs Gorškovs panāca 2:2.

Trešā perioda piektajā minūtē pēc Semjona Kukojova precīzā metiena “Dinamo” vēlreiz izvirzījās vadībā, bet četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām pēc aktīvas spēles pretinieku zonā mājinieki vēlreiz panāca neizšķirtu, rezultātu izlīdzinot Artjomam Zemčjonokam. Spēles pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 3:3, bet arī piecu minūšu pagarinājumā komandas vārtus neguva, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

“Bullīšos” maskavieši guva divus vārtus, kamēr mājinieki nespēja uzveikt “Dinamo” vārtsargu Aleksandru Lazušinu, tādējādi uzvaru spēlē ar rezultātu 4:3 svinēja viesi.

Karsums šajā spēlē laukumā bija 20 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā izdarīja piecus metienus pa pretinieku komandas vārtiem, šajā rādītājā būdams labākais spēlētājs “Dinamo” rindās. Tāpat latviešu uzbrucēja kontā trīs spēka paņēmieni.

Karsums un Bārtulis ir iekļauti Latvijas hokeja izlases kandidātu sarakstā pirms 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra, kas no 1. līdz 4.septembrim notiks Rīgā.

Tikmēr vēl vienā cīņā Jaroslavļas “Lokomotiv”, kurā par vārtsargu treneri turpina strādāt Sergejs Naumovs, viesos ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Habarovskas “Amur”.

Vienīgos vārtus Jaroslavļas komandas labā guva Pāvels Kraskovskis, kurš bija precīzs mača 34.minūtē.

“Sauso” spēli “Lokomotiv” rindās aizvadīja vārtsargs Aleksejs Murigins, kurš atvairīja visas 22 “Amur” hokejistu mestās ripas.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” devīto KHL sezonu otrdien sāka, viesos ar 1:3 zaudējot “Soči” komandai. Visus trīs vārtus rīdzinieki ielaida pirmajā periodā, kad pretinieki izmantoja skaitliskos vairākumus.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.