Karsums un Daugaviņš sekmīgi sāk Gagarina kausu 0

Latvijas izlases uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo” komanda, ko trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs, piektdien ar uzvaru sāka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņu.
Rietumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā spēlē divkārtējā līgas čempione ar rezultātu 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) savā laukumā pieveica Jaroslavļas “Lokomotiv”.
Spēles rezultātu jau pēc 66 sekundēm atklāja “Lokomotiv” komanda, kuras sastāvā izcēlās zviedru uzbrucējs Martins Tērnbergs, tomēr turpinājumā precīzi meta tikai mājinieki, vārtus gūstot Denisam Mosaļovam, Vladimiram Brjukvinam un Konstantīnam Gorovihovam.
Šajā mačā Karsums nospēlēja 14 minūtes un 48 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar vienu metienu un sešiem spēka paņēmieniem, bet divas reizes pret viņu tika pārkāpti noteikumi. Tāpat latvietis uzvarēja vienā no četriem iemetieniem, kuros piedalījās.
Savukārt Daugaviņš laukumā aizvadīja 16 minūtes un piecas sekundes, izceļoties ar trim metieniem pa vārtiem.
Sērija ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.
Neveiksmi cieta latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komanda, kas ar 3:6 (1:3, 0:3, 2:0) izbraukumā kapitulēja Sankpēterburgas SKA. Pēc otrās trešdaļas “Torpedo” komanda bija nokļuvusi iedzinējos ar 1:6, bet deficītu likvidēt tai vairs neizdevās.
Tikmēr ar panākumu izslēgšanas spēles iesāka regulārajā sezonā uzvarējusī Maskavas CSKA komanda, kas ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) savā laukumā pieveica līgas debitanti “Soči”. Šajā cīņā jau pēc 47 sekundēm CSKA vadībā izvirzīja zviedrs Sīmons Hjalmašons, bet pēdējās četrās mača minūtēs pa reizei atzīmējās arī Jevgēņijs Artjuhins un slovāks Jans Muršaks.
Vēl vienā Rietumu konferences duelī tiekas Somijas komanda Helsinku “Jokerit” un Baltkrievijas vienība Minskas “Dinamo”, bet tās pirmais mačs pašlaik turpinās papildlaikā.
Kā zināms, Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” ar 60 spēlēs izcīnītiem 77 punktiem Rietumu konferences kopvērtējumā regulārā čempionāta beigās ieņēma 12.vietu, otro reizi vēsturē nekvalificējoties izslēgšanas turnīram.