Karsums un “Dinamo” pirmajā spēlē pieveic Znaroku 0

Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla pirmajā spēlē, pateicoties uzbrucēja Maksima Karpova trīs gūtiem vārtiem, viesos dramatiskā cīņā pagarinājumā ar 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) uzvarēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Sanktpēterburgas SKA.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Principiālajā duelī, kurā Maskavas “Dinamo” tiekas pret saviem bijušajiem treneriem, sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 1-0 izvirzījies Krievijas galvaspilsētas klubs.

Par mača varoni kļuva Karpovs, kurš guva visus trīs viesu vārtus, tostarp cīņas 78.minūtē iemetot uzvaras ripu. Ļoti aktīvs bija arī Karsums, kurš darbojās vienā maiņā tieši ar Karpovu un Alekseju Tereščenko, tomēr pie rezultativitātes punktiem Latvijas izlases uzbrucējs netika.

Spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja viesi, precīzi metot Maksimam Karpovam, kurš bija veiklākais SKA vārtu priekšā, bet otrā perioda sākuma daļā mājinieki atjaunoja izlīdzinājumu, izceļoties Ņikitam Gusevam. Tomēr vēl līdz otrajam pārtraukumam “Dinamo” atkal spēja panākt vadību, otro reizi izceļoties Karpovam, kurš šoreiz bija precīzs no ļoti asa leņķa, trāpot vārtu tuvējā augšējā stūrī.

Dramatiski notikumi risinājās trešajā periodā, kurā “Dinamo” divas reizes neilgus brīžus spēlēja trijatā pret pieciem SKA hokejistiem, kuri daudz uzbruka. Mazākumā viesi izturēja, tomēr sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām SKA izglābās, vārtus gūstot Pāvelam Dacjukam.

Pagarinājumā abām komandām netrūka iespēju izraut uzvaru, tomēr veiksmīgāki bija viesi, jo Karpovs bija veiksmīgs no vārtu priekšas, nodrošinot sev “hat-trick”. Šajā epizodē ripu vārtos varēja ieraidīt arī Karsums, taču ripa atlēca pa metienam viņa partnerim.

Karsums spēlēja tieši 22 minūtes, pa vārtiem nemetot, taču izpildot četrus spēka paņēmienus un bloķējot divus pretinieku metienus. Tāpat viņš bija laukumā, kad “Dinamo” guva visus savus vārtus.

Znaroks un Vītoliņš no 2010. līdz 2014.gadam kopā vadīja Maskavas “Dinamo”, divas reizes izcīnot Gagarina kausu, bet pēc tam pusotru sezonu šo komandu trenēja Vītoliņš, bet Znaroks vienu sezonu bija konsultants.

Tikmēr otrā Rietumu konferences pusfināla duelī regulārā čempionāta uzvarētāja Maskavas CSKA savā laukumā ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs. CSKA sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

CSKA jau spēles 12.minūtē pēc Stefāna Kostas un Andreja Svetlakova metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0, taču pēc tam Jakubs Naklādals viesiem vienus vārtus atguva, bet 27.minūtē viņš panāca arī 2:2. Tomēr nepilnas divas minūtes vēlāk Svetlakovs otro reizi mačā realizēja skaitlisko vairākumu, atkal vadībā izvirzot CSKA, bet spēles 48.minūtē Sergejs Andronovs panāca gala rezultātu.

Otrās spēles Rietumu konferences pusfināla sērijās tiks aizvadītas piektdien.