Uncategorized

Kārtējā piketā aicinās “Rimi” atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības0

Foto “Tušti narvai”

Rīgā pie mazumtirdzniecības tīkla “Rimi” veikala, kurš atrodas tirdzniecības centrā “Origo”, 16.decembrī plkst.13 notiks kārtējais pikets, aicinot tirgotāju apņemties atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības, informēja biedrības “Dzīvniek brīvība” pārstāve Katrīna Krīgere.

Šajā pašā laikā piketi norisināsies arī pie “Rimi” veikaliem Lietuvā un Igaunijā. Biedrības pārstāve skaidroja, ka publiska kampaņa pret “Rimi” tika sākta pēc mēnešiem ilga dialoga ar veikalu ķēdes pārstāvjiem, kura gaitā tie atteicās spert konkrētus soļus, lai uzlabotu dējējvistu dzīves apstākļus.

“”Rimi” savā korporatīvajā sociālās atbildības politikā apgalvo, ka gādā par to, lai dzīvniekiem tiktu nodrošināti draudzīgi apstākļi, kuros tie var paust savu dabisko uzvedību. Pilnīgi pretēji šiem apgalvojumiem, “Rimi” turpina tirgot un pat kā sava zīmola produktu apzīmēt sprostos dētas olas, kas saistās ar sevišķi zemu dzīvnieku labturības līmeni,” norādīja biedrības valdes locekle Katrīna Krīgere.

Interneta vietnē “rimi.olucena.lv” līdz šim savākti vairāk nekā 6300 paraksti ar aicinājumu “Rimi” atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un izmantošanas.

Jau vēstīts, ka 1.augustā Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija “Tušti narvai” publicēja video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiekot pārdotas arī Latvijā ar “Rimi” privāto preču zīmi. Video materiālos, kas esot iegūti šovasar vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos, redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā. Tomēr Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests nekonstatēja pārkāpumus uzņēmuma “Kaušēnu paukštynas” ražotnē.

Tikmēr “Rimi Latvija” pieprasījis biedrībai “Dzīvnieku brīvība” pārtraukt uzņēmuma nosaukuma un logo izmantošanu petīciju vietnē “rimi.olucena.lv”. Vienlaikus “Rimi” aicina “Dzīvnieku brīvību” risināt dzīvnieku labturības jautājumus pēc būtības.Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests veica ārkārtas pārbaudes uzņēmumā “Balticovo” un atzina, ka putnu blīvums visās uzņēmuma dējējvistu novietnēs Daugavpilī, Madonā un Iecavā atbilst noteiktajām labturības prasībām, izņemot gadījumus atsevišķās mītnēs, kur vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties.

LA.lv