×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. septembris, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Kārtējā “Saskaņas” demagoģija (14)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāts Ivars Zariņš

“Saskaņas” deputāts Ivars Zariņš nācis klajā ar paziņojumu, ka “Saskaņas” parakstītā līguma laušana ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvēto partiju “Vienotā Krievija” var radīt ļoti nopietnas sekas Latvijas drošībai. Tālāk viņš precizē, ka draudi būtu Latvijas iekšējai drošībai, un savu teikto ilustrē ar demagoģijas pērlēm, kuras, manuprāt, būtu vērts izanalizēt.

Saskaņietis apgalvo, ka radikālie elementi līguma laušanu pasniegšot kā nodevību pret to Latvijā mītošo krievvalodīgo daļu, kas izjūt sasaisti ar savu etnisko dzimteni. Mums gandrīz jānotic, ka “Saskaņa” izvairās lauzt līgumu tikai viena cēla mērķa labā, jo nevēlas piedzīvot ekstrēmistu inspirētas iekšpolitiskas jukas! Tādas kā Ukrainā, piemēram. Parasti cittautieši saites ar savu etnisko dzimteni izkopj, iepazīstot etniskās dzimtenes kultūru, mācoties vēsturi un sekojot līdzi šodienas zinātnes sasniegumiem savu senču zemē, nevis aktīvi atbal-stot savas etniskās dzimtenes politiskos režīmus. Zariņam gan liekas, ka krievvalodīgās kopienas saite ar etnisko dzimteni un Putina režīma mīlēšana ir viens un tas pats.

Neizpaliek arī valodas referenduma piesaukšana. Ar savu iniciatīvu aizliegt krievu bērniem mācīties dzimtajā valodā nacionāļi izprovocējuši krieviskos spēkus uz atbildes reakciju! Kārtējā “Saskaņas” demagoģija! Neviens neliedz apgūt dzimto valodu, bet citās valstīs pilsoņi, kuri tādējādi vēlas saglabāt savas etniskās saites, dara to par saviem līdzekļiem. Visus piecdesmit padomju okupācijas gadus emigrācijā mītošie latvieši pamatizglītību ieguva tās zemes valsts valodā, kurā bija atraduši mājvietu, bet latviešu valodu apguva paralēli ģimenē un svētdienas skolās. Valsts finansēta izglītība visā pasaulē ir valsts valodā! No budžeta līdzekļiem nav jāuztur paralēla izglītības sistēma svešvalodā, turklāt šī privilēģija tiek pieprasīta tikai vienai svešvalodai. Vadot ekskursijas, esmu novērojis, ka Latvijā dzimusī jaunā krievu paaudze to ļoti labi saprot un viņos nav pretestības pret latviešu valodu. Problēmas ir ar skolotājiem, tieši viņi uzstāj, lai stāstot krieviski! Domāju, ka tas ir padomju laika recidīvs, vēlēšanās vēl kādu gadiņu padzīvot saldajās atmiņās par dižo padomjzemi, kurā krievu tauta bija izredzētā un visiem bija jāsaprot krievu valoda.

Demagoģijas virsotni Zariņš sasniedz apgalvojumā, ka, iepazinušies ar sadarbības līguma tekstu, visi oponenti apklustot, jo nekāda ļaunā dēmona taisīšana no šā līguma nesanākot! Līguma preambulā esot teikts, ka šī sadarbība tiek veidota, balstoties uz neatkarības, patstāvības, savstarpējas cieņas un neiejaukšanās otra lietās principiem ar mērķi veidot labas kaimiņattiecības starp Latviju un Krieviju. Te patiesi jāiesaucas bijušā Francijas prezidenta Širaka vārdiem – jūs palaidāt garām labu izdevību paklusēt! Pietiek atšķirt 1920. gadā noslēgto miera līgumu starp Latvijas Republiku un Padomju Krieviju, kuras apakšā ir veseli septiņi paraksti ar sarkana vaskā iespiestiem zīmogiem. Līguma otrais pants skan šādi: “Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi…” Mūžīgie laiki Krievijas izpratnē bija divdesmit gadu, ja nu “Saskaņai” tas piemirsies.

Par ko tad satraucas “Saskaņas” deputāts? Par maizes tēvu labvēlības zaudēšanu, par ko gan citu. Ar savu paziņojumu “Saskaņas” trubadūrs lieliski demonstrē, cik ļoti viņa pārstāvētais politiskais spēks ir atkarīgs no kaimiņzemes vadošās partijas labvēlības.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Paldies Ivaram Zariņam par drosmi Atbildēt

  Ivars Zariņš ir viens no gudrākajiem deputātiem, politiķiem. Tāds būtu cienīgs būt par Valsts Prezidentu. Izglītots, prot savu viedokli pamatot. Tikai latvju šuneļiem to nesaprast. Rejat tik , rejat….

 2. Vēl tagad pietiek krievu kam latviešu valoda ir sobačij jazik!Un mums ar to jāsamierinās?!

  • God. Ank ,ko Jus un es esam darijusi lai okupantu ordas tiktu nogadatas zu Launuma Imperiju ? Kadel mes neesam spejigi piespiest valdibu ieverot un izpildit Starptautiskos un ES un NATO Valsts Latvijas likumus? Pasreizejai “zalo” & sarkano cekistu valdiba ir japiespiez ieverot un izpildit visus likumus.Likumu nepildisana ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

 3. Neesmu lasījis noslēgto līgumu, tapēc tā saturu nekomentēšu, bet pasaulē ir pieņemts, ka savstarpējos līgumus slēdz ideoloģiski ļoti tuvas politiskās partijas. Tātad mums jāsaprot, ka “Saskaņa” uzskata Putina “Vienoto Krieviju” par sociāldemokrātisku? Vai arī otrādi – Putins redz, ka “Saskaņai” no sociāldemokrātijas nav ne smakas? Kurš variants vairāk atbilst īstenībai, to varēja pastāstīt deputāts Zariņš!

 4. Tur jautājumā par valodu,Zariņam nu gan nav taisnība.Izglītībai par valsts naudu jābūt latviešu valodā,un tas ir tikai dabiski,tā ir visā pasaulē.,arī Krievijā,tur tāpat dzīvo gan latvieši,gan citas tautības,bet viss krievu valodā.Un,ja grib,lai bērns neaizmirst dzimto valodu,lai krievu,poļu.ēbreju u.c.kopienas māca,bet tikai par savu naudu,kā to dara Lielbritānijā,ASV,Īrijā un citur.To vajadzēja ieviest jau pašos pirmajos neatkarības gados,un tur liela vaina pirmajām valdībām un partijām.

 5. Latvijas Valsts nav ratificejusi naves soda atcelsanu.Vai nu tas ir apzinati vai neapzinati, nav zinams.Latvijas Valsts Neatkaribas gados naves sods ir izpildits tikai vienu reizi ,Kaupenam.Vai pasreizeja situacija naves sods nav japiespriez elementiem kuri aktivi darbojas Latvijas Valsts Neatkaribas iznicinasana ?

 6. Sis Zarins ir ne tikai kremla cekistu “neredzamas frontes” cinitajs,bet ari bijusais,un esosais,ES un NATO Valsts Latvijas budzeta izlaupitaju kompanijas padomnieks finansu jautajumos.Ka ari Slesera personigais bijusais un esosais padomnieks Slesera finansu operacijas.
  Rezumé :pie Valsts nodevibas skaitas ari finansiala darbiba ,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.Ilggadejs cietumsods ar Mantas konfiskaciju.

 7. Zariņš prokrieviskajā partijā SC ieņem nozīmīgu amatu! amata nosaukums- latvietis.

 8. =Parasti cittautieši saites ar savu etnisko dzimteni izkopj, iepazīstot etniskās dzimtenes kultūru, mācoties vēsturi un sekojot līdzi šodienas zinātnes sasniegumiem savu senču zemē, nevis aktīvi atbalstot savas etniskās dzimtenes politiskos režīmus.=
  Jā un kaut kā trūkst – trūkst dažu teikumu, ka cittautiešiem ( gan tikai daļai krievu) ir liels apvainojums uz Latviju – neatkarigo Latviju un par to ka zaudējuši priviliģēto okupantu stāvokli – visur bija pirmie un vienmēr… To neizsaka ne Latvijā dzīvojošie moldāvi, uzbeki, tatāri un vel un vel. Visi uz Latviju pārcēlušies uz labāku dzīvi un tikai krieviem kā priviliģētiem arī skolas krievu valodā. Šo okupācijas karaspēka Latvijā pamesto zīmi vajadzētu likvidēt.

  =Parasti cittautieši saites ar savu etnisko dzimteni izkopj, iepazīstot etniskās dzimtenes kultūru, mācoties vēsturi un sekojot līdzi šodienas zinātnes sasniegumiem savu senču zemē, nevis aktīvi atbalstot savas etniskās dzimtenes politiskos režīmus.=
  Kāpec atbalsta savas etniskās dzimtenes politisko režīmu – atbalsta ar cerību atgrieztiet Latviju kā Krievijas guberņu un tad varēs ieņemt atkal priveliģēto stāvokli, kad amatu priekšrocība tikai Kremļa pilsonim – arī Saskaņas personā – tikai ko tur grib ZZS – naivie – viņi tur vairs nebūs paredzēti – moris savu padarījis un varēs iet …( jā un savus īpašumus =arī lauku namus, džipus nāksies ziedot- nēesmu ļauns , bet sava rītdienas muļķība būs jāsamaksā un ne visi paspēs uz pēdējo brīvo reisu no Rīgas lidostas… ).

  • God.ES un NATO Valsts pilsoni :
   Jusu komentara,politkorekti izteiktais par piekto kolonu un “neredzamas frontes” cinitajiem, ES un NATO Valsti Latvija, atbilst faktiem .

  • Vēl aizvien priviliģētie Atbildēt

   Kurā vietā viņi ir zaudējuši savu priviliģēto stāvokli? Ap 40% valsts apmaksātu skolu vienas konkrētās priviliģētās minoritātes valodā. Kurā valstī vēl tā notiek? Viņi šeit var mierīgi dzīvot un strādāt, nezinot valsts valodu utt. utt. Viņi vēl aizvien ir priviliģētā stāvoklī. Latviešu ģimenes ar maziem bērniem netiek pašvaldību apmaksātos valsts valodas bērnu dārzos, kur vienas priviliģētās minoritātes valodā pašvaldību apmaksāti dārziņi ir brīvi pieejami.

   • =Kurā vietā viņi ir zaudējuši savu priviliģēto stāvokli? =
    Daudz kur – kaut vai dzīvokļa izvēlē – nu nevar šodien ieiet kādā Mežaparka vai Baltezera namā un paziņot – es šeit ar šo mirkli dzīvošu, šis auto būs mans… un vel un vel – pat šis amats būs mans…
    Jā daudzas okupantu privilēģijas ir palikušas – aeī bērnudārzi, skolas un pat maisos sēdošie čekas palīgi, kurus pakalpīgie latvieši neber ārā – izbērs : sapratīs kādā purvā bija un vel šodien ir – nu nevar bērt!!!

    Jautājums – kāpēc Lembergs, kā ZZS īpašnieks neatstāj Ventspili?
    Atbilde – skaties kartē – tajā Saskaņas un ZZS X stundā un pēc ”atbrīvošanas” ar labu motorlaivu līdz Gotlandei ( nīstajiem rietumiem un pie saviem kontiem tālāk Šveicē) ir 160 km un tas ir ~3 stundas ceļa, kad …( varbūt izpelnīsies klusu atļauju par nopelniem…) – lai tie naivie zemnieciņi svīst FSB gaidot…)

 9. D.D.D !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+