×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. maijs, 2013
Drukāt

Kārtējais animētais piedzīvojums


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Oskarotais režisors Kriss Vedžs, kura kontā ir arī “Roboti” un “Leduslaikmets”, savulaik ļoti augstu pacēla Holivudas animēto piedzīvojumu latiņu, taču viņa paša jaunākā filma “Apslēptās karaļvalsts sargi” nespēj līdz tai aizsniegties.


 

Dzīvoja reiz laimīga ģimenīte, kas izjuka, jo profesors Bomba nespēja sadalīt laiku saviem mīļajiem un darbam. Apsēsts ar domu, ka mežā dzīvo noslēpumaina karotāju vienība, kas mežu pasargā no visa ļaunā, viņš ne vien zaudēja sievu un meitu, bet arī cieņu kolēģu acīs un nu, pārcēlies tālu prom no civilizācijas, uz katras takas ir uzlicis pa kamerai, lai aci pret aci sastaptos ar noslēpumainajām radībiņām. Kad Bombas ierasto ikdienas kārtību pārtrauc viņa pusaugu meitas Mērijas ciemošanās, viņš nemaz nenojauš, ka sarkanmatainais meitēns kļūs par viņa atslēgu uz brīnumaino pasauli, ko iedvesmojusi Viljama Džoisa bērnu grāmata un kas veidota klasiskās ģimenes filmas tradīcijās, un atbilstoši pēdējo gadu animācijas filmu tendencēm lielu uzmanību pievērš otrā plāna varoņiem, kuru tēla izstrāde gan krietni zaudē oriģinālajam vaininiekam jeb “Leduslaikmeta” zīļu medniekam Skretam.

Šoreiz uzmanība pievērsta diviem gliemežveidīgajiem, kas smīdina ar acu vingrojumiem, taču, vai tie paliks joku klasikas plauktā, gan jāšaubās, jo arī “Apslēptās karaļvalsts sargu” epizodēs no oriģinālidejām ir pamaz.

Kreativitāte vēl joprojām atrodas “Pixar” radošajā īpašumā, bet veiksmes formulas, ko šīs studijas darbinieki atklājuši citu ne tik talantīgu izpildītāju prātos un rokās, pārvēršas par jau reiz redzētiem jokiem. Kvalitātes neesamību gan nevar attiecināt uz krāšņo un detalizēti izstrādāto vidi, kuras krāsu izmantojums skaidri norāda uz varoņu piederību labajai vai ļaunajai pasaulei, un starp šīm abām tad notiek Mērijas, Noda un Ronina cīņa, lai pasargātu pumpuru, kas, nonācis ļaunā Mandreika rokās, uz visiem laikiem izjauktu līdzsvaru miniatūro karotājcilvēciņu pasaulē.

 

UZZIŅA:

“Apslēptās karaļvalsts sargi”/”Epic”

ASV, 2013.

Režisors: Kriss Vedžs

Oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Amanda Seifrīda, Džošs Hačersons, Kolins Farels, Kristofers Valcs, Bejonsē, Džeisons Sudeiķis; filma dublēta arī latviešu un krievu valodā.

No 31. maija kino “Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+