×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
15. septembris, 2017
Drukāt

Kārtējais korupcijas skandāls Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā; viens aizturētais (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca "Gaiļezers".

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu par iespējamu koruptīvu nodarījumu Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB šajā lietā aizturējis vismaz vienu personu.

Kā informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders, ministrija pagaidām notikušo nekomentēs, jo nav saņēmusi oficiālu informāciju no KNAB.

Šī nav pirmā reize, kad KNAB pievērsis uzmanību šai slimnīcai. Šogad aprīlī prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas nodevusi tiesai iepriekš KNAB izmeklētu krimināllietu, kurā saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti seši šīs slimnīcas medicīnas darbinieki. Prokuratūra uzskata, ka lietā figurē 20 epizodes un slimnīcai nodarīti zaudējumi 12 000 eiro apmērā.

Prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra “Gaiļezers” diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra “Gaiļezers” nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12396,45 eiro apmērā.

Šo lietu tiesa skatīs nākamā gada 7.martā.

Tāpat pagājušā gadā lielu sabiedrības ievērību izpelnījās kriminālprocess kurā figurēja toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs un pašreizējais Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš.

Lieta bija sākta par Belēviča iespējamo likumpārkāpumu, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību LOC. Pēc šī skandāla Belēvičs pērn jūnija sākumā atkāpās no veselības ministra amata. KNAB gan šo kriminālprocesu pērn rudenī izbeidza.

Iepriekšējos gados KNAB sācis arī kriminālprocesus par koruptīviem noziegumiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. Ģenerālprokuratūra šogad martā sāka kriminālvajāšanu pret slimnīcas darbiniekiem, kuri, saskaņā ar apsūdzību, par 5000 eiro nelikumīgi sagatavojuši Dānijas pilsonim attaisnojumu par neierašanos Augstākajā tiesā (AT) saistībā ar viņa izdošanu Vācijai.

Kopumā apsūdzības izvirzītas septiņām personām, tajā skaitā četriem Stradiņa slimnīcas darbiniekiem. Apsūdzības izvirzītas par neatļauta labuma nodošanu un pieņemšanu un par dalību un līdzdalību dokumenta, kas atbrīvo no pienākumiem, viltošanā.

Savukārt 2013.gada nogalē izskanēja ziņas, ka KNAB veicis kratīšanu toreizējās slimnīcas valdes priekšsēdētājas Rūtas Valteres darba kabinetā. Viņa pašlaik tiek tiesāta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un krāpšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    – Pirms dažiem gadiem biju uz radioloģiskiem izmeklējumiem, Ja neskaita ilgo gaidīšanu, lai tiktu izmeklēts, man neviens nekādus mājienus neizteica. Varbūt, ka tāpēc, ka man ir polise? Tanī pat laikā speciālists garlaikojās kā pirms tā pēc manas procedūras. Nezinu, varbūt, ka tādam režīmam ir jābūt.
    – Pie speciālista gan bija pavisam cita aina: mūsu saruna ar dakteri ilga kādas 7-8 min un tās laikā dakteris vairākkārt atkārtoja frāzi: “Tu(!) jau zini, ka mums nav bezmaksas medicīnas!” Kaut gan biju visu finansiālo pusi nokārtojis pirms vizītes ar apdrošināšanas polisi. To viņam atgādināju, taču dakteris savu “ilgspēlējošo plati” tā arī nenomainīja. Biju principiāls, nekādus mājienus neatbalstīju un ar to arī šī “sapratne” beidzās. Turpinājumā viss notika ļoti korekti un paldies dakterim par profesionalitāti!
    Bet morālā puse man noteikti nav pieņemama.

  2. Vai patiešām pat LA vairs gramatiku nesaprot? Nevis klīniskā universitāte,bet klīniskā slimnīca. Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Draugiem Facebook Twitter Google+