Publicitātes foto

Kārtējais… Latvijas futbola izlase izgāžas Kosovā 0

Latvijas futbola izlase pirmdien pārbaudes mačā viesos ar rezultātu 3:4 (2:2) zaudēja Kosovai, kas uzvaras vārtus guva kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Latvijas izlasē ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās Gļebs Kļuškins, bet viens precīzs sitiens Dāvim Ikauniekam. Kļuškinam šī bija 12.spēle izlasē, bet iepriekšējos mačos viņš nebija guvis vārtus, savukārt Ikaunieks aizvadīja 16.spēli valstsvienībā un guva savus ceturtos vārtus.

Kosova tikai pērn kļuva par Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) pilntiesīgu dalībvalsti. Kosovieši pirmdien izcīnīja savu otro uzvaru pēc oficiālās debijas uz starptautiskās skatuves.

Latvijas izlase līdz spēles 85.minūtei bija vadībā ar 3:2, bet pēdējās desmit minūtēs, no kurām piecas bija kompensācijas laikā, ielaida divus vārtus un cieta dramatisku zaudējumu.

Pirmā iespēja atklāt spēles rezultātu bija D.Ikauniekam, kurš trešajā minūtē izlauzās caur pretinieku aizsargiem un pieņēma lēmumu izdarīt sitienu pa vārtiem, kas gan savu mērķi nesasniedza. Mača rezultātu 11.minūtē atklāja Kļuškins, kurš uz soda laukuma līnijas apturēja kosoviešu aizsarga atsisto bumbu un pēc apstrādāšanas raidīja to vārtos. Tiesa, nepilnas divas minūtes vēlāk pretinieki izlīdzināja rezultātu, jo Kosovas izlases aizsargs Amirs Rahmani latviešu soda laukumā uzvarēja otrajā stāvā un ar galvu sita bumbu Andra Vaņina sargātajā cietoksnī.
Kad futbolisti bija nospēlējuši nedaudz vairāk kā pusstundu, D.Ikauniekam izdevās atjaunot vadību. Latviešu uzbrucējs pēc pretinieku vārtsarga atvairītā sitiena neapjuka un iesaistījās cīņā par bumbu, ko atguva un ar atkārtoto mēģinājumu raidīja vārtos. Tomēr arī šoreiz Kosovas futbolisti izlīdzināja rezultātu. Puslaika pēdējā minūtē pēc stūra sitiena bumbu ar galvu vārtos raidīja Vedats Muriči.

Otrā puslaika sākumā pārsvars laukumā bija kosoviešiem, taču tas netraucēja Latvijai vēlreiz izvirzīties vadībā. Puslaika 13.minūte ar tālu sitienu atzīmējās Kļuškins, kurš guva savus otros vārtus mačā. Mača 71.minūtē Kļuškins atstāja laukuma, uz maiņu nākot Dmitrijam Hmizam, kuram tā bija oficiālā debija valstsvienībā.
Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām mājiniekiem izdevās panākt neizšķirtu, bet ne bez Latvijas futbolistu palīdzības. Mēģinot izsist bumbu no sava soda laukuma, Alans Siņeļņikovs trāpīja pa pretinieku futbolistu Elbu Rašani, no kura bumba ielidoja vārtos.

Galvenie spēles notikumi norisinājās kompensācijas laikā, kura pēdējā minūtē kosovieši vispirms trāpīja pa vārtu stabu, bet pēc tam Besars Halimi trieca bumbu vārtos, sarūpējot Latvijai zaudējumu ar 3:4.

Latvijas izlase, ieskaitot neoficiālo pārbaudes maču ar Saūda Arābiju, cietusi divus zaudējumus pēc kārtas. Savukārt kosovieši pirmdien pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju, turklāt izcīnīja pirmo uzvaru kopš pērnā gada jūnija, kad ar 2:0 pārspēja Fēru salas.
Abas izlases tikās pirmo reizi vēsturē.

Latvijas futbola izlasei šī bija otrā spēlē sešu dienu laikā, jo pagājušajā nedēļā tā Portugālē treniņspēlē ar 0:2 zaudēja 2018.gada Pasaules kausa finālturnīra dalībniecei Saūda Arābijai, kas nākamgad piedalīsies Pasaules kausa finālturnīrā. Latvijas mačā ar Saūda Arābija demonstrēja blāvu sniegumu, neskatoties uz to, ka pretiniece nebija spēcīgākajā sastāvā. Spēle norisinājās ar slēgtām durvīm un šī cīņa neskaitīsies oficiālajā statistikā.