Ekonomika
Bizness

Kārtējās negaidītās pārmaiņas “Olainfarm”0

Foto: Lita Krone/LETA

Kārtējās negaidītās pārmaiņas notikušas farmācijas uzņēmumā “Olainfarm”: divas no trim bijušā farmācijas kompānijas saimnieka nelaiķa Valērija Maligina meitām, kuras vēl nesen publiski ķildojās, nu ir kopīgiem spēkiem atlaidušas uzņēmuma lielākā akcionāra – SIA “Olmafarm” – vienīgo valdes locekli.

V. Maligins uzņēmumu “Olainfarm” faktiski kontrolēja caur SIA “Olmafarm”, un pēc viņa negaidītās nāves tieši kontrole pār “Olmafarm” deva gandrīz pilnīgu noteikšanu pār “Olainfarm” nozīmīgākajiem jautājumiem.

“Apvērsums” šajā lielākajā akcionārā notika šā gada sākumā, kad par vienīgo “Olmafarm” valdes locekli V. Maligina vecākās meitas Irinas Maliginas vietā, izmantojot Uzņēmumu reģistra pretimnākšanu juridiski strīdīgā situācijā, tika iecelta juriste Milana Beļeviča.

Pēc aprīlī notikušās AS “Olainfarm” “busiņa sapulces” – alternatīvās akcionāru sapulces, kas tika sarīkota mikroautobusiņā pie uzņēmuma vārtiem, M. Beļeviča joprojām ar V. Maligina otras meitas Nikas Saveļjevas un mazgadīgās meitas mātes Signes Balderes-Sildedzes kopēju atbalstu kļuva arī par AS “Olainfarm” valdes locekli.

Taču nepilnos divarpus mēnešos situācija ir mainījusies, un, kā liecina “LA” rīcībā esošs N. Saveļjevas pilnvarnieka Andreja Saveļjeva un I. Maliginas paziņojums AS “Olainfarm” valdei un padomei, viņas 13. jūnijā ir atcēlušas M. Beļeviču no SIA “Olmafarm” valdes locekļa posteņa un attiecīgi dokumenti jau iesniegti Uzņēmumu reģistrā.

Kā var spriest no oficiālās dokumentācijas, atlaišana notikusi ne tikai spēji, bet arī nedraudzīgi.

Par to liecina cits “LA” rīcībā esošs dokuments, kas adresēts M. Beļevičai un sākas ar vārdiem: “Jūs, Milana Beļeviča, esat zaudējusi Sabiedrības dalībnieku (līdzmantinieku vairākuma) uzticību un esat atcelta no valdes locekļa amata ar 2019. gada 13. jūniju…”

Šis paziņojums M. Beļevičai izsniegts pirmdien notikušās AS “Olainfarm” akcionāru sapulces laikā, un izsniegšanu fiksējis zvērināts tiesu izpildītājs, kas nozīmē, ka viņai faktiski nekavējoties atņemtas tiesības rīkoties līdz tam vadītā uzņēmuma vārdā.

Domājams, ka SIA “Olmafarm” valdes locekļa posteņa atņemšanai M. Beļevičai sekos arī AS “Olainfarm” valdes locekļa amata zaudēšana. Savukārt M. Beļevičas vietā par SIA “Olmafarm” valdes locekli abas meitas iecēlušas 1974. gadā dzimušo Pēteri Rubeni.

Saistītie raksti
Pēdējo dienu notikumi liek domāt, ka pēc divus mēnešus ilga nosacīta klusuma perioda uzņēmumu “Olainfarm” atkal sāks tricināt mantinieču strīdi.

17. jūnijā notikušajā “Olainfarm” akcionāru sapulcē S. Baldere-Sildedze jau uzstājās ar skandalozu paziņojumu, ka viņai “nepieņemamā, ultimatīvā formā ar izspiešanas elementiem” piedāvāts pārdot uzņēmuma akcijas. Šo piedāvājumu izteikuši AS “Recipe Plus” pārstāvji Andrejs Leibovičs un Vadims Telica. Domājams, ka turpinājums šim paziņojumam gaidāms jau tuvākajās dienās.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
VID drīkstēs publiski atklāt informāciju bez uzņēmumu piekrišanas
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
18 stundas
LE
LETA/BNS
Ekonomika
“Omniva” brīdina par viltus kampaņu klientu datu izkrāpšanai
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
48 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Ceturtdien būs vējains un līdz +24 grādiem silts laiks
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
37 minūtes
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
26 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
9 stundas