Latvijā
Sabiedrība

Kārtējo maksātnespējas administratoru kvalifikācijas eksāmenu kārtos 45 personas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Lita Krone

Šodien 45 maksātnespējas administratoriem būs jākārto kvalifikācijas eksāmens, liecina Maksātnespējas kontroles dienesta (MKD) sniegtā informācija.

Atbilstoši Maksātnespējas likuma regulējumam administratoru kvalifikācijas kontroles funkciju veic MKD, kā arī neatkarīga eksaminācijas komisija. Spēkā esošais Maksātnespējas likums salīdzinājumā ar iepriekšējo regulējumu paredz stingrākas prasības administratoru kvalifikācijai, reputācijai un profesionalitātei, kā arī paredz regulāru administratoru eksamināciju, skaidroja dienestā.

Kvalifikācijas eksāmena pirmās daļas laikā administrators atbild uz diviem teorētiskiem jautājumiem. Administratoram atvēlētais laiks atbilžu sniegšanai ir viena stunda un 30 minūtes. Eksāmena otrajā daļā administrators divu stundu laikā risina praktisko uzdevumu jeb kāzusu, izmantojot līdzi paņemtos normatīvos aktus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka, īstenojot Maksātnespējas likumā noteikto administratoru profesijas reformu praksē, kopš 2017.gada viņu eksaminācija un kvalifikācijas kontrole ir nodota MKD kompetencē, bet divu gadu laikā visiem pašreizējiem administratoriem ir pienākums nokārtot kvalifikācijas eksāmenu atbilstoši prasībām, kas ietver arī nevainojamu reputāciju.

Savukārt turpmākie kvalifikācijas eksāmeni administratoriem būs jākārto reizi divos gados.

Saistītie raksti
LA.lv