×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2015
Drukāt

Kārters Tallinā: ASV Eiropā, arī Baltijā, izvietos 250 smagā bruņojuma vienību

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV izvietos septiņās Eiropas valstīs, tostarp Baltijas valstīs, 250 smagā bruņojuma vienību – tankus, kaujas bruņumašīnas un pašgājējas haubices, otrdien vizītes laikā Igaunijā paziņoja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

Katrs šo smagā bruņojuma vienību kopums būs pietiekams rotai vai bataljonam, un šis smagais bruņojums tiks dislocēts Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Rumānijā un Bulgārijā, sacīja Kārters preses konferencē Tallinā pēc tikšanās ar Igaunijas aizsardzības ministru Svenu Mikseru, Lietuvas aizsardzības ministru Juozu Oleku un Latvijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Sārtu. Vācijā jau tagad ir amerikāņu karabāzes, kurās izvietots ASV smagais bruņojums.

ASV aizsardzības ministrs teica, ka šis smagais bruņojums varēs tikt pārvietots reģiona robežās atkarībā no nepieciešamības to izmantot militārajās mācībās.

Smagā bruņojuma izvietošanas nolūks šajās valstīs ir “palīdzēt sabiedrotajiem NATO stāties pretī terorisma draudiem no ārienes, kā arī Krievijas savaldīšana,” paskaidroja Kārters.

Viņš uzsvēra, ka ASV neplāno pastāvīgi izvietot savu karaspēku Baltijas valstīs, bet tikai pēc rotācijas principa.

“Vienīgais iemesls, kāpēc es saku, ka šie spēki ir rotējami, ir tas, ka runa ir par mobiliem spēkiem. Mēs vēlamies tos pārvietot atkarībā no militāro mācību rīkošanas vietas. Vienkārši tas ir efektīvāk,” sacīja ASV aizsardzības ministrs.

Pentagons informēja, ka šīs 250 smagā bruņojuma vienības būs 90 tanki “Abrams”, 140 kaujas bruņumašīnas “Bradley” un 20 pašgājējas haubices. ASV laikraksts “Wall Street Journal” vēsta, ka kopā ar ar smagajām un vieglajām automašīnām un citu nepieciešamo tehniku šajās septiņās valstīs tiks izvietotas pavisam 1200 tehnikas vienību.

Kārters pateicās Igaunijai, ka tā atvēl aizsardzībai 2% no sava iekšzemes kopprodukta, kā to paredz NATO rekomendācijas.

“Taču, piemēram, abas pārējās Baltijas valstis – Latvija un Lietuva – to nepilda,” uzsvēra ASV aizsardzības ministrs.

Viņš piebilda, ka ASV sadarbībā ar NATO kiberaizsardzības centru Tallinā palīdzēs alianses dalībvalstīm izstrādāt kiberaizsardzības stratēģijas.

Jau vēstīts, ka ASV laikraksts “New York Times” 13.jūnijā, atsaucoties uz anonīmu avotu Pentagonā, vēstīja, ka ASV Aizsardzības ministrija plāno izvietot smago bruņojumu, kas domāts apmēram 5000 ASV karavīriem, vairākās Austrumeiropas valstīs un Baltijas valstīs, lai savaldītu Krievijas agresiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+