×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

“Kārtīgi noslānīt!”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Esmu vienā vecumā ar Brīvības pieminekli. Kad maniem vecākiem jau bija piecas meitas, viņi gaidīja dēlu. Piedzima brālis Jānis, visi priecīgi. Bet kas tad tas? Un piedzimu arī es, prieka pēc. Vārdu sakot, dvīņubrālis Jānītis pasniedza man roku, sak, nāc, māsa, tu arī pasaulē!” Anna Šumska ir aizrautīga stāstītāja.

 

Garus gadus strādājusi par zootehniķi, tagad vada Bauskas Invalīdu biedrību. Par spīti invaliditātei, kas savulaik iegūta no elektrotraumas, viņa 1991. gadā, tolaik invalīdu ratiņos, drosmīgi piedalījās barikādēs. Ir apbalvota ar 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Represētā tēva piemiņai “Likteņdārzā” iestādījusi kociņu un otru – no biedrības visiem komunistiskā terora upuriem. “Latvijas Avīzē” un žurnālā “Mājas Viesis” viņai patīk lasīt par zinātniekiem, izciliem valstsvīriem, ceļojumiem, dabu, labām ģimenēm.

“Avīzē rakstus gribētos asākus. Nevar tā pa vidu – ne balts, ne melns. Ja kāds ir pelnījis, vajag kārtīgi noslānīt. Piemēram, tos, kuri ar savu prokrievisko rīcību jauc gaisu Latvijā. Jāsaka, kā ir. Mums nekas dzīvē nav jāizpušķo. Nepatīk, ka “Lasītāju balsis” publicē vienus un tos pašus zvanītājus. Bet es jau arī saprotu – viņi sakāpināti interesējas par politiku un grib paust savu sakāmo.”

Invalīdu biedrības lasītājiem 2013. gadam pasūtījusi “Latvijas Avīzi”, “Mājas Viesi” un “36, 6”. Kad pasta darbiniece pateikusi kopējo summu, Anna Šumska braši atbildējusi: “Lai ir!” Iespēja abonēt šos preses izdevumus visam gadam radusies, saņemot Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča personisku ziedojumu Bauskas invalīdu biedrībai. “Lai cik viņš tagad ir aizņemts ar trako eiro, pats mani bankā sagaidīja un apvaicājās, kā saimniekojam.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+