×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Kartupelis ar medu aizbiedē klepu

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Brigita Baudele ir pārdevēja nelielā kioskveida veikaliņā. Telpa šaura, vīrusu laikā, kad katrs otrais apmeklētājs ienāk šņaukādamies, noturēties pie veselības ļoti grūti. “Man tā kopš jaunības – tiklīdz uznāk iesnas, klāt arī klepus. Taču esmu iemācījusies tikt ar to veiksmīgi galā.”

 

Viņa izmanto senu tautas recepti, ko savulaik ierādījusi vecmāmiņa. Tā der pret iesnām, klepu un dažādām krūšu vainām – lai viss kaitīgums ātrāk atlektu un tiktu izvadīts no organisma.

 

Dara tā

* Pat tad, ja nekādu izpausmju vēl nav, bet no pieredzes jūtams, ka vīruss tomēr pieķēries, novāru četrus palielus kartupeļus ar visu mizu. Nokāšot cenšos ieelpot garaiņus. Salieku karstos tupeņus uz lina dvielīša.

* Uz krūtīm ar karotīti uzsmērēju medu – tur, kur klepojot parasti jūt ieduramies sāpi, tikai uz pašas kakla bedrītes ne.

* Ar dakšiņu kartupeļus saspaidu, pārlieku otru dvielīša malu pāri, lai masa ilgāk turas karsta, un klāju šo kompresi uz krūtīm. Silti sasedzos un vismaz pāris stundas, kamēr tupeņi atdziest, mierīgi paguļu. Tad vācu uzliku nost.

Apbrīnojami iedarbīgs paņēmiens! Palīdz gan tad, kad tikko kā sāk kņudināt kaklu, gan reizēs, kad klepus jau dziļš.

Kad veikaliņā ienāk kāds klepojošs pircējs, parasti nevaru noturēties, neieteikusi pamēģināt šo vienkāršo metodi. Ik pa laikam cilvēki atgriežas, lai pateiktu paldies.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+