×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

“Kartupeļu opera” pēc pirmizrādes apceļos Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 24. novembrī, Latvijas Nacionālajā operā notiks Ineses Zanderes un sešu latviešu komponistu kopīgi radītā koncertuzveduma “Kartupeļu opera” pirmizrāde. Uzvedumu būs iespējams noskatīties arī Ventspilī, Rēzeknē, Liepājā, Cēsīs.

Seši latviešu komponisti – Lolita Ritmane, Evija Skuķe, Rihards Dubra, Līga Celma-Kursiete, Mārtiņš Brauns un Andris Sējāns – radījuši “Kartupeļu operu” – unikālu, krāsainu un daudzveidīgu jaundarbu ģimenēm ar bērniem, mūzikā atveidojot vēstures faktos balstītu Zanderes pasaku par kartupeļu ceļojumu.

Muzikālo stāstu izpildīs īpaši šim koncertuzvedumam aicināta komanda – solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Annija Putniņa, Ivars Cinkuss, Jānis Strazdiņš un citi, Rīgas Doma meiteņu koris “TIARA” un Kartupeļu operas orķestris.

“Kartupeļu opera” stāsta par Mazā kartupeļa aizraujošo un nedaudz baismīgo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā caur Eiropas karaļnamiem uz laukiem Latvijā. Kondors, Hercogs Jēkabs, mūks Jeronīms, Kurmis, žurkas, Stērķeles jaunkundze un Ķīseļa kungs – tie ir tikai daži no personāžiem, kurus savā ceļā sastop Mazais kartupelis. Īpaša loma izrādē būs arī nazītim. Galvenais jautājums izrādē ir – kāds ir Mazā kartupeļa lielais dzīves uzdevums? Uz izrādēm skatītāji aicināti ņemt līdzi kartupeli, kuru varēs ziedot pārtikas bankai “Paēdušai Latvijai”.

“Kartupeļu operas” režisore ir Margo Zālīte, scenogrāfi – Ineta Sipunova un Oskars Dreģis, tērpu māksliniece – Liene Dobrāja, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks un diriģente – Aira Birziņa.

“Kartupeļu operas” izrādes varēs skatīt:

3. decembrī un 7. decembrī koncertzālē “Rīga”,
31. janvārī Ventspilī,
5. februārī Rēzeknē,
19. februārī Liepājā,
19. aprīlī Cēsīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+