×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

Kartupeļu šķirņu piedāvājums: kur iegādāties kartupeļus Kurzemē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kur Kurzemes pusē meklēt sertificētu šķirnes kartupeļu audzētājus? Mani interesē ‘Brjanskij Rozovij’, ‘Belorozovije’, ‘Agapira’. Var būt pirmais ataudzējums.” ALDA PERŠEVICA

“Kur var nopirkt kvalitatīvus sēklas kartupeļus nelielos daudzumos?” J. SOKOLOVSKA

Tirdzniecība rit pilnā sparā

Kartupeļu ražas bija labas, var piedāvāt gana daudz, arī šķirņu daudzveidība ir liela. Nevajadzētu iegādi atlikt uz pēdējo brīdi, jo laba sēkla ik gadu ir pieprasīta.

Sertificētu šķirņu kartupeļus sēklai piedāvā vairāki audzētāji.

• Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūtā (Talsu novada Lībagu pagastā) pārdod šķirņu ‘Mutagēnagrie’ un ‘Adretta’ C1 ataudzējumu. Cena – 0,25 un 0,30 eiro/kg.

• Zemnieku saimniecība “Gudriķi” (Nīcas novada Otaņķu pagastā) piedāvā šķirņu ‘Vineta’, ‘Bellefleur’ C1 ataudzējumu, kā arī ‘Solist’, ‘Jelly’, ‘Gala’, ‘Laura’ (C2). Cena – 0,35 eiro/kg, neskaitot PVN. Kartupeļu sēkla fasēta 40 kg maisos.

• Zemnieku saimniecībā “Līvmaļi” (Nīcas pagasta Bernātos) tirgo intensīvās galda kartupeļu šķirnes ‘Marabella’ un ‘Laura’ (C2). Cena – 0,30 eiro /kg (bez PVN), 25 kg fasējums.

• Zemnieku saimniecībā “Pauļuki” (Olaines pagasta Jaunolainē) ir pārdošanā šķirņu ‘Diplomat’, ‘Wega’ C1 ataudzējums par 0,40 eiro, kā arī ‘Satina’, ‘Valisa’, ‘Borwina’ C2 ataudzējums par 0,30 eiro/kg. Kartupeļi fasēti 25 kg maisos.

• Zemnieku saimniecībā “Piekalnes” (Valkas novada Vijciema pagastā) var nopirkt šķirņu ‘Solist’, ‘Wega’, ‘Soraya’, ‘Inara’ C1 kategorijas sēklu 10 kg un 40 kg maisos.

• Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūtā (Priekuļu pagastā) pašlaik tirgo šķirņu ‘Brasla’ (B2 kategorija) un ‘Imanta’ (C2) bioloģisko sēklu, tostarp konvencionālai audzēšanai domātos kartupeļus ‘Imanta’ (C2), ‘Brasla’ (pirmās B1 un otrās paaudzes bāzes B2 sēkla), ‘Prelma’ (otrās paaudzes pirmsbāzes PB2 sēkla). To cena – 0,50–0,60 eiro/kg, 25 kg fasējums.

• SIA “Ruģēni” (Valmierā, Beātes ielā 30a) var nopirkt C kategorijas ataudzējumus šķirnēm ‘Ekselency’, ‘Evolution’, ‘Vineta’, ‘Riviera’, ‘Frieslander’. Cena – 0,40 eiro/kg, neskaitot PVN. Iespējams iegādāties arī kartupeļu šķirņu sēklas materiālu no SĪN testa izmēģinājumu lauciņiem: ‘Marabell’, ‘Flair’, ‘Cherie’, ‘Gwenne’, ‘Daifla’, ‘Esmee’, ‘Rosanna’, ‘Yona’, ‘Maestro’, ‘Edony’, ‘Sassy’, ‘Bellafleur’, ‘Satina’, ‘Ranomi’, ‘Toluca’, ‘Erika’, ‘Carolus’, ‘Ariella’, ‘Madelaine’, ‘Fontane’, ‘Rosagold’, ‘Monitou’, ‘AR 03-02212’, ‘AR 01-0410’, ‘Destiny’.

• SIA “Lukass Jumprava Agro” (Lielvārdes novada Jumpravas pagastā) pārdod C1 sēklas kartupeļus ‘Bellefleur’, ‘Mariska’, ‘Carolus’, ‘Vineta’, ‘Sante’, ‘Fontane’, ‘Evolution’. Cena – 0,43 eiro/kg (bez PVN), fasēti 25 kg maisos.

• Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta Kartupeļu selekcijas grupas vadītāja Ilze Skrabule informē, ka Eiropas katalogā šķirnes ‘Belorozovij’ un ‘Agapira’ nav reģistrētas. Tas nozīmē, ka Eiropā, tostarp Latvijā, šīm šķirnēm nav sēklaudzētāja. Šķirnes ‘Borodjanskij Rozovij’ sēklu audzē Priekuļu LSI. Mazdārziņu vajadzībām no sēklaudzēšanas saimniecības iespējams iegādāties ‘Borodjanskij Rozovij’ kartupeļus, kas nav sertificēti, bet atlasīti no sēklaudzēšanas lauka ražas (tie ir lieli bumbuļi vai citi, kas nav iekļāvušies sertificētajā materiālā). Tātad kartupeļi izaudzēti no karantīnas organismiem brīvos laukos un ievērotas sēklaudzēšanas prasības slimību un kaitēkļu ierobežošanas ziņā. Noteikti nevajag stādīt lielveikalos pirktus kartupeļus, jo savā dārziņā var iegūt karantīnas slimības un kaitēkļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+