Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
31. maijs, 2016
Drukāt

Kartupeļu stādīšana noslēgusies; sausums pagaidām nekaitē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kartupeļu stādīšanas darbi Latvijā ir noslēgušies un arī sausums kartupeļu attīstībai pagaidām nekaitē, aģentūrai BNS pastāstīja Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Tā īpaši kartupeļu stādīšanas darbi nav aizkavējušies. Ja nu vienīgi kādam mājās bija kādas tehniskas problēmas, tad viņš varbūt vēlāk pabeigs darbus, bet masveida kartupeļu stādīšana ir pabeigta,” teica Kraukle, piebilstot, ka apmēram 99,9% kartupeļu Latvijā ir iestādīti. Darbi lielākoties noslēdzās pagājušajā nedēļā, kas ir arī optimālais stādīšanas laiks. Vienlaikus Kraukle piebilda, ka nedaudzajiem audzētājiem, kuri stādīšanu ir atlikuši uz maija pēdējām dienām, varētu nebūt tik laba raža.

Viņa norādīja, ka par sausums pagaidām neietekmē kartupeļu attīstību. “Vēl jau [kartupeļu] bumbulim pietiek sākotnējais mitrums, arī dziļāk zem zemes ir mitrums un nav tik sauss,” teica Kraukle, paužot cerību, ka tuvākajā laikā būs lietus.

Tāpat KAPS valdes priekšsēdētāja pastāstīja, ka pirmā kartupeļu raža līdzīgi kā pērn varētu būt gaidāma jūnija beigās.

KAPS mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+