×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Aukstuma dēļ kartupeļu stādīšana šosezon krietni kavēsies (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kartupeļu stādīšanas darbi šogad laikapstākļu dēļ Latvijā ir stipri novēlojušies salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, un aktīvāk varētu sākties tikai nākamnedēļ, informē Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.

“Pērn dažai saimniecībai šajā laikā jau bija apstādīti visi kartupeļu lauki, bet šogad darbi vēl nav sākušies. Daļa jau ir sākusi stādīt kartupeļus, bet tā ir tikai mazākā daļa audzētāju. Rēzeknes pusē ir tik slapjš, ka lauksaimnieki netiek uz lauka. Pirms nedēļas kartupeļi tika stādīti Balvos. Darbi ir ļoti atkarīgi no zemes apstākļiem,” teica Kraukle, prognozējot, ka kartupeļu stādīšana intensīvi varētu sākties nākamnedēļ, ja laiks kļūs siltāks.

Vienlaikus asociācijas vadītāja sacīja, ka stādīšanas darbu novēlošanās neietekmēs ražas potenciālu, jo attīstībā neteicošie būs vasaras mēneši. “Ja vasarā laiks būs silts, zeme mitra un silta, tad viss strauji sadīgs. Nebūtu pareizi teikt, ka novēloto darbu dēļ kartupeļu attīstība aizkavēsies,” viņa teica.

Kraukle arī prognozēja, ka šogad pārstrādei stādīto kartupeļu platību varētu būt vairāk nekā pērn, jo palielinās bioloģiskā ražošanas apmēri. Taču pārtikas kartupeļu platības, visticamāk, nepieaugs, bet varētu saglabāties iepriekšējā gada līmenī vai pat sarukt. Viņa arī atzīmēja, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kartupeļu audzētājiem nav paredzami atšķirīgi izaicinājumi, līdz ar to gads, visticamāk, būs līdzvērtīgs iepriekšējam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+