×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

“Kāruma” sieriņš Sanktpēterburgas veikalos ir izbeidzies (4)

Latvijas dienas Igaunijā

Biezpiena sieriņš “Kārums” un daudzi citi Krievijā iecienīti Rietumeiropā ražotie pārtikas produkti Sanktpēterburgas veikalos ir beigušies, vēsta laikraksts “The St. Petersburg Times”.

Nedēļu pēc Krievijas ieviestā lauksaimniecības produktu importa aizlieguma no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas Sanktpēterburgas lielveikalos, kas veido importēto preču uzkrājumus, var redzēt embargo sekas.

Veikalu plauktos nav atrodamas importētās zivis, gaļa un piena produkti, ko tirgotāji cenšas aizstāt ar vietējām precēm.

Laikraksts vēsta, ka Sanktpēterburgas lielveikalos vairs nav atrodami Latvijas pārtikas uzņēmuma “Rīgas piensaimnieks” ražotie “Kārums” zīmola saldumi, Igaunijas zīmola “Tere” krējums un Somijas uzņēmuma “Valio” siers un vairākās Eiropas valstīs ražotie dažādi nogatavinātie sieri.

Atsevišķos lielveikalos vēl atrodams Vācijas zīmola “Landlibe” krējums un “daži iepakojumi” “Tukuma piena” zīmola “Baltais” krējums, vēsta laikraksts.

Veikala darbinieki atzīst, ka līdz ar Putina paziņojumu par aizlieguma ieviešanu pircēji steigušies masveidā izpirkt iecienītākos importētos produktus.

“Satraukums sākās pagājušo ceturtdien. Vislielākais pieprasījums bija pēc “Valio” produktiem, bet cilvēki pērk arī preces, uz kurām iepriekš pat nekad nav skatījušies. Somu siers drīz būs beidzies,” sacīja lielveikala “Prisma” piena produktu nodaļas pārdevēja.

Lielveikali skaidro, ka cenšas aizstāt produktus veikalos ar vietējiem ražojumiem, taču divi Sanktpēterburgas rajona piena pārstrādes uzņēmumi nespēj apmierināt lielo pieprasījumu.

Sanktpēterburgas veikalos pilnībā izpirkti arī Norvēģijas laši un foreles, Francijas garneles, austeres un vēžveidīgie. Tāds pats liktenis piemeklējis burkānus un papriku no Nīderlandes un avokado no Spānijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Ko jūs te lejiet…ir atrodams gan kāruma sieriņš,gan viss pārējais.Nevajag stāstīt pasakas!

 2. You,r welcome back to USSR!tā turpināt, vēsture atkartojas 40 tie gadi, ziema vel priekšā un jau plaukti tukši,žēl tos vietējos krievija tocno nevares apgādāt savejos ar pārtiku!!!!

 3. Nu gan krieviem traģēdija- veikalos beidzies sieriņš kārums! kā dzīvos tālāk?

  • Тем более часто бывая в Москве и Питере,Карумс встречал всего пару раз.
   Подозреваю-отсутствие этих “уважаемых”марок попросту никто не заметит.
   Но я вас понимаю-приятно себе льстить и осознавать собственную значимость.

Draugiem Facebook Twitter Google+