×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

Karzai: Afganistāna ir visatpalikušākā valsts pasaulē

karzai2

Afganistāna joprojām ir visatpalikušākā valsts pasaulē, sestdien, 24.martā, Kabulā svinīgā ceremonijā par godu jaunā mācību gada sākumam pavēstīja valsts prezidents Hamids Karzai (attēlā).

“Lai arī mums ir būtiski sasniegumi dažās ekonomikas nozarēs, mēs joprojām atrodamies attīstības ceļa pašā sākumā un mums ir jāpieliek lielas pūles attīstībai,” norādīja Karzai.

Pēc viņa teiktā, “izglītībai Afganistānā ievērojamu kaitējumu nodarīja jau vairāk nekā 30 gadus ilgstošais bruņotais konflikts, un divām paaudzēm bija liegta iespēja izglītoties”.

“Lai arī šobrīd bērniem ir daļēji sniegta iespēja mācīties, pastāv desmitiem briesmu un 4,2 miljoni bērnu dienvidos, austrumos un dažos citos valsts apgabalos nevar iet skolā,” sacīja Karzai. “Es vēlreiz vēršos pie opozīcijas, lai tā neliktu šķēršļus mācīties nevainīgiem zēniem un meitenēm.”

Kā norādīja Karzai, “talibiem ir jāved valsts pa labklājības un lepnuma ceļu, palīdzot izglītošanās procesam. Citādi viņi padarīs Afganistānu par reģiona un citu valstu vergu”.

Tāpat Karzai aicināja jaunatni pastiprināti mācīties ārzemju valodas. “Es aicinu jūs mācīties angļu, franču un vācu valodas, lai jūs varētu turpināt izglītību augstākajās mācību iestādēs ārzemēs,” sacīja prezidents. “Mēs oficiāli izlēmām mainīt valodu medicīnas, inženierijas un citās eksperimentālajās zinātnēs no valsts valodas uz angļu valodu. Tas palīdzēs studentiem labāk izpētīt sasniegumus minētajās jomās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+