×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. marts, 2013
Drukāt

Karzajs pārmet ASV sadarbošanos ar talibiem

Foto- AFPFoto- AFP
Afganistānas prezidents Hamids Karzajs pārmetis ASV sadarbošanos ar talibiem, lai attaisnotu Savienoto Valstu klātbūtni Afganistānā.

Karzai ar šādiem izteikumiem nāca klajā laikā, kad Afganistānā viesojās ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigels. Pēc prezidenta komentāriem un sestdien Afganistānā pieredzētajiem diviem spridzinātāju pašnāvnieku sarīkotajiem sprādzieniem, kuros dzīvību zaudēja 19 cilvēki, tika atcelta svētdien ieplānotā Karzaja un Heigela kopīgā preses konference. “Bumbas, kas tika detonētas Kabulā un Houstā, nebija spēka apliecinājums, tās kalpoja Amerikai,” uzrunā televīzijā paziņoja Karzajs. Viņš norādīja, ka Savienotās Valstis notur sarunas ar talibiem un talibu pašnāvnieku uzbrukumi ļauj starptautiskajiem spēkiem attaisnot savu klātbūtni Afganistānā. “Tas ir viņu sauklis 2014. gadam – nobiedēt mūs, ka gadījumā, ja ASV šeit nebūs, mūsu tauta tiks iznīcināta,” norādīja Karzajs, kuru šoreiz acīmredzot saniknojusi kārtējā aizkavēšanās ar Bagramas cietuma nodošanu Afganistānas valdības kontrolē.
Karzajs arī nelokāmi uzstāj, ka viņa valdībai jāpiedalās visos ASV un talibu kontaktos, lai gan talibi uzskata viņu par Savienoto Valstu marioneti un apgalvo, ka kopš pagājušā gada nav iesaistījušies nekādās sarunās ar amerikāņiem. Karzajs savukārt pauda pārliecību, ka “Eiropa, kā arī Persijas līča valstis, talibi un amerikāņi” regulāri notur sarunas.
Karzaja un Heigela kopīgā preses konference tika atcelta, vien pāris stundas pirms tai bija jāsākas. ASV konferences atcelšanu skaidroja ar nekonkrētiem draudiem drošībai. Heigels privātas tikšanās laikā ar Karzaju centās mazināt spriedzi un apgalvoja, ka ASV vienpusēji nesastrādājas ar talibiem. “Fakts ir tāds, ka jebkuras izredzes uz mieru vai politisku noregulējumu ir jāvada afgāņiem,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+