×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Karzajs ved slepenas sarunas ar talibiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Afganistānas prezidents Hamids Karzajs notur slepenas sarunas ar talibu amatpersonām cerībā pārliecināt nemierniekus noslēgt mieru ar valdību.

Novembrī – aptuveni ap šo laiku sākušās arī slepenās sarunas – Karzajs paziņoja, ka gatavojas atlikt divpusējā drošības līguma parakstīšanu ar ASV līdz aprīlī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kurās pats vairs nevar piedalīties, jo divus likumā atļautos termiņus prezidenta amatā jau ir aizvadījis. Karzaja lēmums ir sadusmojis Vašingtonu, un abu valstu attiecības ir ievērojami pasliktinājušās. Vašingtona ļāvusi noprast, ka pēc 2014. gada varētu izvest no Afganistānas visus savus karavīrus, ja līgums drīz netiks parakstīts. Tas nozīmētu, ka Afganistānas drošības spēki paliek vieni cīņā pret talibiem, un Rietumu diplomāti bažījas, ka tiem būtu grūti tikt galā bez ASV finansiālā un militārā atbalsta. Ja ar Kabulu netiks panākta vienošanās par starptautisko spēku klātbūtni Afganistānā pēc tam, kad to 2014. gadā būs pametis NATO kontingents, valstī var izraisīties drošības situācijas krīze, brīdinājis NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens.

Talibi ir solījuši izjaukt 5. aprīlī gaidāmās vēlēšanas, un vardarbības uzliesmojums galvaspilsētā liek domāt, ka slepenās sarunas ar Karzaju nav spējušas mainīt talibu apņemšanos pastiprināt uzbrukumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. uz kurieni tad ved? Ja tulkojam no krievu valodas , tad otra nozīme ir ”vadīt” vai kaut kā tamlīdzīgi. žurnālisti tik ļoti aizņemti ar ”vešanu” un ”nešanu”(piem . atbildības)

Draugiem Facebook Twitter Google+