×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā līdz 10. jūnijam?

Valdis SemjonovsValdis Semjonovs

3., 4. jūnijā. Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas. Sēj salātus, spinātus, skābenes, garšaugus. Rabarberiem izlauž ziedkātus, sulīgos lapu kātus jau var pārstrādāt ziemai. Pēcpusdienā vīnogulājiem uzsien jaunos dzinumus. Kamēr nātres vēl nezied, ir īstais laiks no gatavot nātru vircu augu mēslošanai un spēcināšanai. Pļauj zāli, cērp dzīvžogus. Ja nepieciešams, sēj jaunus zālienus un zaļmēslojuma augus. Vāc ceļmallapas dziednieciskām tējām vai sīrupam. No daudzgadīgajiem stādījumiem (avenājiem, krūmcidonijām, ziemciešu dobēm) regulāri izplūc gārsas, tās novājinot un neļaujot ziedēt. Laista augus telpās un siltumnīcās. Dod tiem papildmēslojumu.

 

 

5., 6. jūnijā. Vēl var stādīt ķirbjus, kabačus, gurķus, arī tomātus, sēt cukurzirņus un sviesta pupiņas. Stāda jaunos vīnogulājus. Labāk ieaugsies konteineros vai podiņos augušie, nevis kailsakņu stādi.

Vietās, kur ilgāku laiku nav bijis lietus, jālaista jaunie augļu kociņi un krūmi, arī zemenes. Ja pavasarī apgrieztajiem augļu kokiem veidojas ūdenszari, vecākiem augļu kokiem – sakņu atvases (mežeņi), tie jāizlauž vai jāizgriež . Vakarā retina bietes (ja augsne pietiekami mitra, tās var arī pārstādīt).

7. jūnijā. Stāda vasaras puķes. Apkopj daudzgadīgo puķu dobes. Noziedējušām sīpolpuķēm izlauž sēklotnes, lai labāk veidotos sīpoli. Vāc ārstniecības augus. Norok agri ziedošo sīpolpuķu (krokusu, sniegpulkstenīšu) sīpolus. Apgriež noziedējušās ziemcietes un dekoratīvos krūmus. Vāc nātres un gatavo no tam vircu.

8. jūnijā. Vago vai apkaplē kartupeļus. Ja kādam agro kartupeļu ceram uz lapām saskatāmas vīrusslimību pazīmes, tas jāizrauj un jāiznīcina. Sēj burkānus, galda bietes, kāļus, redīsus, rušina jau esošos sējumus un stādījumus. Ravē nezāles. Sakārto komposta kaudzes.

9. jūnijā. No rīta sēj, retina un stāda sakņaugus, ravē nezāles. Pēcpusdienā sakārto puķu dobes, stāda kannas un eņģeļtaures, vasaras puķu dēstus. Vāc ārstniecības augus.

10. jūnijā. Var pārstādīt lielākos podos pelargonijas. Stāda apsakņotos flokšu un garšaugu spraudeņus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+