Kas darāms dārzā līdz 20. maijam? 0

13., 14., 15. maijā. Mēslo rozes, ziemcietes, sīpolpuķes, košumkrūmus. Dala un pārstāda sakuplojušos, pārāk biezi saaugušos dienziežu, flokšu, astilbju un citu ziemciešu cerus. Flokšus var pavairot arī ar spraudeņiem. Stāda dekoratīvos krūmus, gladiolas, galtonijas, montbrēcijas, dālijas, dārzā dobēs sēj vasaras puķes, stāda to dēstus.

Reklāma
Reklāma

 

 

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Zāļu tējai vai veselīgam sīrupam vāc māllēpes un mārpuķītes (ja zied, arī gaiļbiksītes). Iznes no telpām pelargonijas un fuksijas, lai pieradinātu tās pie āra apstākļiem.

16. maijā. Stāda kāpostus. Sēj spinātus, skābenes, dažādus salātaugus. Dārzā stāda puravu, kātu un lapu seleriju, kā arī lapu pētersīļu dēstus. Var pavairot piparmētras, kaķumētru, citronmelisu, balzama biškrēsliņu un citus garšaugus. Sēj zālienaugus, kur nepieciešams ierīkot jaunu zālienu vai pielabot jau esošo.

CITI ŠOBRĪD LASA

17. maijā. Priekšpusdienā (līdz 13.00) var sēt un stādīt lapu dārzeņus, ar spraudeņiem pavairot lavandu, salviju, rozmarīnu, arī lipijas un stēvijas, ar ceru dalīšanu – timiānu. Dienas otrajā pusē siltumnīcās stāda tomātus, papriku, sīvos piparus, baklažānus, melones.

18., 19. maijā. Sēj zirņus, pupas, pupiņas, cukura kukurūzu, stāda zemenes. Sekojot laika prognozei un vadoties pēc konkrētajiem apstākļiem, dažviet dārzos jau var sēt vai pat stādīt gurķus, kabačus un ķirbjus. Var stādīt arī augļu kokus vai ogu krūmus, bet tad jāizvēlas stādi konteineros. Segtajās platībās stāda tomātus, gurķus un citus siltumnīcu dārzeņus.

20. maijā. Dažviet, kur šopavasar nav bijis iespējams, vēl stāda agros, citviet – vidēji agros un vēlos kartupeļus. Apstrādā augsni, ravē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.