×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā līdz 20. maijam?

Bumbieres_pelaustinas_AG4

13., 14., 15. maijā. Mēslo rozes, ziemcietes, sīpolpuķes, košumkrūmus. Dala un pārstāda sakuplojušos, pārāk biezi saaugušos dienziežu, flokšu, astilbju un citu ziemciešu cerus. Flokšus var pavairot arī ar spraudeņiem. Stāda dekoratīvos krūmus, gladiolas, galtonijas, montbrēcijas, dālijas, dārzā dobēs sēj vasaras puķes, stāda to dēstus.

 

 

Zāļu tējai vai veselīgam sīrupam vāc māllēpes un mārpuķītes (ja zied, arī gaiļbiksītes). Iznes no telpām pelargonijas un fuksijas, lai pieradinātu tās pie āra apstākļiem.

16. maijā. Stāda kāpostus. Sēj spinātus, skābenes, dažādus salātaugus. Dārzā stāda puravu, kātu un lapu seleriju, kā arī lapu pētersīļu dēstus. Var pavairot piparmētras, kaķumētru, citronmelisu, balzama biškrēsliņu un citus garšaugus. Sēj zālienaugus, kur nepieciešams ierīkot jaunu zālienu vai pielabot jau esošo.

17. maijā. Priekšpusdienā (līdz 13.00) var sēt un stādīt lapu dārzeņus, ar spraudeņiem pavairot lavandu, salviju, rozmarīnu, arī lipijas un stēvijas, ar ceru dalīšanu – timiānu. Dienas otrajā pusē siltumnīcās stāda tomātus, papriku, sīvos piparus, baklažānus, melones.

18., 19. maijā. Sēj zirņus, pupas, pupiņas, cukura kukurūzu, stāda zemenes. Sekojot laika prognozei un vadoties pēc konkrētajiem apstākļiem, dažviet dārzos jau var sēt vai pat stādīt gurķus, kabačus un ķirbjus. Var stādīt arī augļu kokus vai ogu krūmus, bet tad jāizvēlas stādi konteineros. Segtajās platībās stāda tomātus, gurķus un citus siltumnīcu dārzeņus.

20. maijā. Dažviet, kur šopavasar nav bijis iespējams, vēl stāda agros, citviet – vidēji agros un vēlos kartupeļus. Apstrādā augsni, ravē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+