×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā līdz 8. jūlijam?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

1. jūlijā. Lapu dienā sēj salātaugus, dilles. Vēl nav par vēlu iesēt arī mangoldu jeb lapu bietes. Apgriež pāraugušās skābenes, sēj jaunas. Ja pāri palikuši neapēsti čemuru sīpoli, iestāda tos lokiem. Vāc agros kāpostus un ziedkāpostus.

 

Pārbauda, vai uz krustziežu lapām nav kāpostu pūcītes vai kāpostu, kāļu, rāceņu balteņu kāpuru. Mazdārzā tos vienkārši nolasa vai arī apsmidzina ar augu (vērmeļu, struteņu, tomātu pazarīšu) novilkumu, uzlējumu vai novārījumu. Laista augus dobēs, kastēs un podos, dod tiem papildmēslojumu. Apgriež dzīvžogus un appļauj zālienus.

2., 3. jūlijā. Lasa zemenes, gatavo tās uzglabāšanai, vāra ievārījumus, liek saldēt. Klāt saldo ķiršu laiks. Ražu vācot, ķiršiem izzāģē zarus (atstājot celmiņus), pazemina galotnes. Kā to labāk izdarīt, vēlams pakonsultēties pie pieredzējušiem augļkopjiem vai palasīt kādā dārzkopības grāmatā. Dārzos, kur ābelēm briest bagāta raža, jānormē raža, jārauga balsti zariem. Tomātiem izkniebj dzinumus padusēs, apkopj gurķus, papriku. Apgriež vīnogulājus.

4., 5., 6. jūlijā. Sakņu dienās sēj melnos ziemas rutkus, sēj redīsus rudens ražai (izvēlas šķirnes, kas neizzied garās dienas apstākļos). Apkopj sakņaugus, irdina augsni, ravē nezāles. Izlases veidā vāc agri sētos burkānus. Ja augsnē trūkst mitruma, laista. Īpaši svarīgi sekot, lai neiežūst augsne sakņu seleriju un melnsakņu dobēs, tās jālaista biežāk. Dod papildmēslojumu sakņaugiem, sakņu selerijas papildus der mēslot ar atšķaidītu vircu vai nezāļu raudzējumu. Pārjauc komposta kaudzes. Novāc agros kartupeļus, burkānus, redīsus, ja nepieciešams tos kaut īsu laiku uzglabāt. Norok tulpju sīpolus.

7. jūlijā. Vāc liepziedus, vīgriezes, ugunspuķes, kazrozes, raudenes, piparmētras, sarkano āboliņu un citus ārstniecības augus tējām. Sien pirtsslotas. Lasa ogas, gatavo ievārījumus. Apgriež noziedējušās ziemcietes un rozes, izkniebj sēklaizmetņus vasaras puķēm, kuru uzdevums ir krāšņi ziedēt. Jau var dalīt un pārstādīt lielziedu īrisus.

8. jūlijā. Izgriež noziedējušo rožu un ziemciešu ziedus un ziedkopas. Ravē. Balandas, sīkgalvītes un citas viengadīgās nezāles jau paspējušās uzziedēt!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+