×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. jūnijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 17. līdz 24. jūnijam?

Foto-LetaFoto-Leta

17. jūnijā. Sēj burkānus vēlai rudens ražai. Sīpolus un burkānus der laistīt ar atšķaidītu kūtsmēslu uzlējumu vai nātru vircu. Ja loki sāk dzeltēt, visticamāk, vainīgi sīpolu mušas kāpuri. Tad var palīdzēt nostādināts pelnu sārms: nedaudz atrauš augsni un salaista sīpolus. Ravē un rušina stādījumus.

 

Apstrādā augsni papuvē atstātajā dārza daļā. Pārrok kompostu, pievienojot svaigi nopļauto zāli. Lai veicinātu substrāta sadalīšanos, lieti noder biokompostētājs.

18. jūnijā. Nezālēs ieaudzis sakņu dārzs ir iecienīts aplīgošanas objekts, bet uz labu ražu tādā nav ko cerēt. Citiem dārza darbiem šī ir nelabvēlīga diena, tāpēc visus spēkus velta nezāļu apkarošanai.

Starp citu, šis datums ik gadu esot īpaši ieteicams ravēšanai, jo tad nezāles ilgi nespējot ataugt.

19. jūnijā. Rīta pusē var sēt rutkus un redīsus. Ja sēj burkānus, der pārbaudīt Vācijā veiktu izmēģinājumu, kurā vislabāko ražu esot devuši trīs dienas pirms pilna Mēness sētie burkāni.

Pēcpusdiena nav labvēlīga sēšanai un stādīšanai, toties īsti piemērota ravēšanai. Novāc redīsus, ja nepieciešams tos dažas dienas uzglabāt.

20. jūnijā. Dienas pirmā puse ne visai laba dārza darbiem, bet var apkarot nezāles. Vakarpusē ieteicams pievērsties puķēm un citiem ziedošiem augiem. Ja dobē kāda vieta tukša, var iestādīt vasaras puķes, iesēt studentu neļķes, pulkstenītes, uzpirkstītes vai kādas citas divgadīgas (daudzgadīgas) puķes. Vēlāk tās pārstāda.

Sien pirtsslotas. Pievakarē var vākt ziedošos ārstniecības augus – vīgriezes, asinszāli, mārsilu, kazrozes, sarkano āboliņu, rudzupuķes, kā arī baldriāna ziedus (no tiem iegūtā sula ir lielisks līdzeklis arī dārza augu spēcināšanai). Sien sierus, cep raušus.

21. jūnijā. Astronomiskais vasaras sākums – šorīt plkst. 8.04. Sēj salātus un dilles rudens ražai, spinātus, skābenes, garšaugus. Ja nepieciešams, var stādīt kāpostus, ziedkāpostus.

22. jūnijā. Vāc salātus, spinātus. Ievāc ceļmallapas, piparmētras un citas mētras. Stāda kolrābjus, brokoļus. Appļauj jaunos zālienus, lai tie labi sakuplotu. Sēj zaļmēslojuma augus.

23. jūnijā. Visa laba Jāņu zāle, ko plūc Jāņu vakarā! Ar dārza darbiem šajā dienā nav jānodarbojas, bet jāplūc ziedi vainagiem, vijām un pušķiem. Cērt meijām bērzus vietās, kur tiem nevajadzētu augt.

24. jūnijā. Īstais laiks zemeņu vākšanai un ēšanai. Ja ābelēm riešas diža raža, retina augļaizmetņus (izplūc sīkākos, pārbagāti aizmetušos ābolīšus).

25. Jūnijā. Otrreiz retina agri sētos burkānus, lielākos jau var arī nogaršot. Ja augsne ir pietiekami mitra un tādu var uzturēt arī turpmāk, sēj ziemas  rutkus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+