×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 22. līdz 29. aprīlim?

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

22. aprīlī. No jaunajiem augļu kociņiem noņem apsējus un sadedzina. Atsedz rudenī nosegtos vīnogulājus. Ogu krūmiem izgriež nokaltušos, vecos zarus. Potē augļu kokus. Vēsā rītā zem ābelēm paklāj plēvi vai auduma gabalu, uz tā nopurina ziedu smecernieka vaboles, savāc un iznīcina.

 

Sēj dēstiem gurķus, lauka tomātus, arbūzus, melones. Siltumnīcās, ko var arī apsildīt, stāda tomātus, gurķus, papriku, baklažānus. Uz lauka, kur tas iespējams, sēj zirņus un pupas. Tecina un gatavo uzglabāšanai bērzu sulas. Sprauž laurkoku, citrusu, kā arī citu telpaugu spraudeņus.

23. aprīlī. Mēslo sakņaugiem paredzētās platības. Apstrādā augsni, kur tā pietiekami apžuvusi. Ja dobes sagatavotas iepriekš (vislabāk – jau rudenī), tajās sēj aukstumizturīgos dārzeņus – burkānus, sakņu pētersīļus, redīsus, sīpolus. Tas jāizdara, kamēr zemē vēl pietiek mitruma. Gatavo kartupeļu sēklu. Pavasara sīpolpuķu un ziemas ķiploku dobēs irdina augsni (ja tas iespējams).

24. aprīlī. Turpina iepriekšējā dienā aizsāktos sakņu dienas darbus. Dienas vidū mēslo augļu kokus un ogulājus, apkopj zemeņu stādījumus.

25. aprīlī. Vakarā sākas un līdz rītam turpinās daļējs Mēness aptumsums, tādēļ nebūtu ieteicams ko sēt vai stādīt. Var apkopt dārzu un gatavot vietu stādīšanai un sēšanai.

26. aprīlī. Vakarpusē noņem rudenī liliju dobēm uzklāto zemsedzi. Tas jādara uzmanīgi, lai nesavainotu no zemes varbūt jau izlīdušos asnus. Mēslo ziemcietes un sīpolpuķes, arī lilijas. No sēšanas un stādīšanas labāk atturēties.

27. aprīlī. Arī šī diena nav labvēlīga sējas darbiem un stādīšanai. Novāc nevietā augošus kokus un krūmus. Augļu dārzos grābj vecās lapas, izvāc mumificējušos augļus, irdina augsni apdobēs. Veicot šos profilaktiskos pasākumus, iespējams samazināt kaitēkļu un slimību izplatību. Ja augsne apžuvusi, sāk tās apstrādi. Gatavo dobes dārzeņiem. Pēdējais laiks savest kārtībā plēvju seguma siltumnīcas.

28. aprīlī. Sēj zālienu, kur tas nepieciešams, pielabo un mēslo esošo. Dēstiem sēj vidēji vēlos kāpostus, Ķīnas kāpostus un ziedkāpostus. Sēj arī lapu salātus, spinātus, brūnvālītes, sierāboliņu, krokainos un parastos lapu pētersīļus, stāda sīpolus lokiem. Steidzina rabarberus un skābenes, pārsedzot tos ar agrotīklu. Pārstāda telpaugus (ja tas nepieciešams), laista, mazgā to lapas.

29. aprīlī. No rīta vēl sēj vai jau pārstāda salātus un citus lapu augus. Pēcpusdienā ravē un apkopj zemenes, gatavojas augļu koku pārpotēšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+