×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 30. septembra līdz 7. oktobrim?

lapas_LETA

30. septembrī. Kompostē kritušās koku lapas. Ja to ir daudz, var gatavot lapu trūd­zemi. Augļu koku lapas ar izteiktām slimību (kraupja, rūsas, miltrasas) pazīmēm labāk sadedzināt vai aizvākt no dārza, vai ierakt apdobēs.

 

Vāc vidēji vēlīnos kāpostus, arī sarkanos un virziņkāpostus. Ja dārzā ir kātu un lapu selerijas, dažas no tām pārstāda podos, novieto nesalstošā vietā. Stāda ziemas sīpolus lokiem. Vēl var pārstādīt rabarberus. Sēj zaļmēslojumam rudzus. Vēla rudens ēdienkartes papildināšanai stāda podos lapu pētersīļus un selerijas.

1., 2., 3. oktobrī. Stāda ābeles, skābos ķiršus un ogu krūmus. Novāc ābolus un bumbierus glabāšanai, mehāniski bojātos izmanto pārstrādei. Lasa dzērvenes. Vāra ievārījumus. Skābē kāpostus. Augļu koku un ogu krūmu apdobēs iestrādā kompostu, kūtsmēslus vai kādu citu bioloģisko mēslojumu, kas satur kāliju un fosforu. Sprauž ērkšķogu un jāņogu spraudeņus. Novāc dārzeņu sēkliniekus (kad sēklas gatavas, bet vēl nebirst).

4., 5., 6. oktobrī. Novāc sakņaugus. Rūpīgi izrok un sašķiro mārrutku saknes. Sakņu selerijām, ko uzglabā pagrabā, pie saknes atstāj vidējās jaunās lapiņas. Ķiplokus patēriņam labāk glabāt vēsā telpā, kur tikai pāris grādu silts (istabas temperatūrā glabātie ātrāk bojājas). Gatavo augsni, iestrādājot kūtsmēslus vai kompostu tur, kur nākamajā sezonā paredzēts audzēt dārzeņus – kāpostus, selerijas, arī kartupeļus. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus, arī pavasara sīpolpuķes, ko paredzēts audzēt pavairošanai. Norok gladiolu un galtoniju sīpolus.

7. oktobrī. Stāda tulpes dārzā, kā arī uzziedināšanai kastītēs. Kannas izrok ar visu zemes kamolu un pārnes uz siltāku ziemošanas vietu. Labā laikā vēl var pārstādīt pavasarī ziedošās ziemcietes – gundegas, silpurenes, vizbulītes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+