×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 6. līdz 13. maijam?

Foto-LetaFoto-Leta

6., 7. maijā. Ja augsne apžuvusi, sēj salātus, spinātus, skābenes, garšaugus, mangoldu (lapu bietes), stāda agros kāpostus, ziedkāpostus, kolrābjus, puravus, sīpolus lokiem. Sēj vidēji vēlo šķirņu kāpostus dēstiem. Ar spraudeņiem pavairo lavandas, salvijas, rozmarīnu, citronmelisu.

 

Dala un ar sakneņiem pavairo piparmētras (dažkārt tās tieši jāierobežo, jo nomāc blakus esošos augus). Sēj zālienu. Rušina sparģeļu stādījumus, stāda tos no jauna un sēj dēstiem. Ierīko zālienus, līdzina, mēslo un labo jau esošos. Laista, mēslo un aprūpē telpaugus.

8. maijā. Potē augļu kokus. Pieturoties vēsam laikam, vēl nav par vēlu tos arī stādīt. Sēj zirņus un pupas. Izvērtējot iespēju pasargāt no salnām, siltumnīcās stāda gurķus, tomātus, papriku. Sēj dēstiem ķirbjus. Stāda zemenes.

9. maijā. Ja ievēro, ka šajā dienā ir Merkura aptumsums, tāpat arī tukšā Mēness iespaids, neko nevajadzētu sēt vai stādīt. Toties, ja šajā dienā sagatavo zemi vēlu stādāmiem augļaugiem, tuvāko divu nedēļu laikā tur sadīgs viengadīgās nezāles, kas īsi pirms tomātu stādīšanas, gurķu sēšanas vai dēstīšanas būs viegli iznīcināmas.

10. maijā. Arī šī nav labvēlīga diena sēšanai un stādīšanai, var izpausties jauna Mēness negatīvais iespaids. Novāc nevietā augošus krūmus un kokus. Apstrādā augsni augļu koku un ogu krūmu apdobēs.

11. maijā. Apstrādā augsni nezāļainos laukos, ravē. Sēšanai un stādīšanai diena nav īsti piemērota. Tomēr, ja nepiemērotu agrometeoroloģisko apstākļu dēļ vēl nav iestādīti agrie kartupeļi, der paeksperimentēt: iedēstiet kādu vagu arī 10. un 11. maijā. Jums būs visas iespējas izmēģināt un salīdzināt, kā aug un ražo vienādi iediedzēti vienas un tās pašas šķirnes kartupeļi, kas iestādīti abās nelabvēlīgajās dienās, un tie, kuri ielikti zemē ieteiktajā datumā – 12. maijā.

12. maijā. Sēj bietes, burkānus, redīsus, kāļus, pētersīļus, pastinakus, melnsaknes. Stāda kartupeļus, sīpolus un vasaras ķiplokus.

13. maijā. Stāda gladiolas, acidantēras, montbrēcijas, galtonijas. Pārstāda un dala rudenī ziedošo ziemciešu cerus, sēj vasaras puķes. Var stādīt arī viengadīgos vai divgadīgos rožu stādus, košumkrūmus. Mēslo rozes, ziemcietes, sīpolpuķes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+