×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 7. līdz 14. oktobrim?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto-Stock.hxcng

7. oktobrī. Dārzā vai arī kastītēs uzziedināšanai stāda tulpes un citas sīpolpuķes, ko vēl nav pagūts iestādīt. Ja ziemā vai agri pavasarī vēlas uzziedināt kreimenītes, tagad jāizrok sakneņi ar ziedpumpuriem. Norok montbrēcijas.

Read More

Iepriekš izraktos apžuvušos gladiolu bumbuļsīpolus noliek glabāties vēsā vietā. Dālijām, kam ziedus nokodušas salnas, apgriež stublājus, tad izrok gumus, apžāvē un novieto glabātavā. Stāda košumkrūmus. Apgriež noziedējušās ziemcietes. Ja nepieciešams, pārstāda istabas puķes (ziedētājas).

8., 9.. oktobrī. Vāc galviņkāpostus. Svaigas galviņas labāk glabājas, ja izrok un noliek pagrabā ar visu sakni. Šķin pētersīļu un seleriju lapas, daļu no tām kaltē vai saldē. Piesedz rabarberus (īpaši šoruden stādītos). Stāda dzīv­žogus. No zālieniem nogrābj nobirušās lapas. Sēj rudzus zaļmēslojumam.

10. oktobrī. Līdz pusdienlaikam vāc kāpostus, vēlāk – dārza darbiem nelabvēlīgs laiks. Pēcpusdienā grābj lapas, novāc nevietā augošus kokus un krūmus.

11. oktobrī. Rīta cēliens nav piemērots nopietniem dārza darbiem, tāpēc to labāk veltīt teritorijas sakopšanai: grābj lapas, aizvāc bojātos augļus un nolauztos zarus. Pēcpusdienā novāc vēlo šķirņu ābolus un bumbierus, vīnogas, dzērvenes. Spiež sulas, gatavo ievārījumus, skābē kāpostus. Vēl var stādīt ābeles, ķiršus, lazdas un ogu krūmus, bet iegādātos plūmju, aprikožu vai saldo ķiršu stādus labāk pierakt, vēlāk piesegt un stādīt tikai pavasarī.

12. oktobrī. Novāc dārzā palikušos augļus un ogas. Līdz pievakarei spiež sulas, vāra ievārījumus, kaltē augļus. Var skābēt kāpostus.

13., 14. oktobrī. Novāc burkānus, kāļus, rutkus. Lapu kātus nogriež, neievainojot sakņaugu pieres daļu. Izraktajām sakņu selerijām atstāj jaunākās lapiņas (tās, kas tuvāk centram). Stāda ziemas ķiplokus un sīpolpuķes stādmateriāla audzēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+