×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā no 8. līdz 15. jūlijam?

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

8. jūlijā. Ārstniecības augu vākšanai, ogu lasīšanai un ievārījumu gatavošanai piemērotāka rīta puse. Pēcpusdienu labāk veltīt ravēšanai. Ja sakņu dārzā un puķu dobēs patvērušās balandas, sīkgalvītes, lauka atraitnītes un citas viengadīgās nezāles, tās jau zied un briedina sēklas, tāpēc ar steigu jālikvidē.Izgriež noziedējušo rožu un ziemciešu ziedus un ziedkopas. 


 

9. jūlijā. Vāc agros kāpostus un ziedkāpostus. Kopj zālienu – pļauj, laista, mēslo. Laista augus siltumnīcās, podos, kastēs, toveros. Neaizmirstiet aplaistīt un pabarot arī telpaugus!

10. jūlijā. Pēc agro dārzeņu novākšanas tukšajās vietās sēj skābenes, spinātus, rudens šķirņu salātus, kressalātus, rukolu, dilles, vasaras portulakas vai arī zaļmēslojuma augus. Ja nepieciešams, pārstāda telpaugus.

11., 12., 13. jūlijā. Bagātīgi ražojošiem augļu kokiem balsta zarus. Ap stumbriem apliek ķeramās jostas ābeļu ziedu smecernieku un ābolu tinēju ierobežošanai. Jaunajiem kociņiem veido vainagus, zarus atliecot platākā leņķī (šim nolūkam var izmantot spraišļus, veļas knaģus, atsvarus). Vāc ķiršus un apgriež tiem zarus, veidojot vainagu. Apkopj noražojušos zemeņu stādījumus – ravē nezāles, kur nepieciešams, izgriež stīgas. Pēc tam augus mēslo ar kompostu vai satrūdējušiem kūtsmēsliem, ātrākai iedarbībai – ar nezāļu vircu vai vāju putnu mēslu izvilkumu. Vīnogulājiem piesien jaunos dzinumus, žākļu dzinumiem nokniebj galotnes. Pakāpeniski nelielās devās mēslo tomātus. Vāc gurķu un tomātu ražu. Skābē, sāla, marinē. Vāra ievārījumus no dārza un meža ogām, gatavo kompotus. Ievāc augu sēklas. Siltumnīcās stāda gurķus un tomātus rudens apritei.

14., 15. jūlijā. Rok agros kartupeļus, vāc jaunos burkānus un bietītes. Sēj melnos ziemas rutkus, arī daikonus, rudens šķirņu redīsus. Ravē nezāles. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+