Mobilā versija
+2.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
1. oktobris, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 1. līdz 7. oktobris

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

1. oktobris. Vāc vidēji vēlīno šķirņu kāpostus, galviņas sašķiro un novieto glabātavās, no lauka tūlīt novāc arī visas augu atliekas. Ja dārzā izaudzētas lapu bietes, tās var pārstādīt kastēs vai podos. Noliekot siltākā vietā, mangolds vēl kādu laiku saglabāsies. Sēj rudzus (vai citu ziemāju labības) zaļmēslojumam. Laista telpaugus. 


 

2., 3. oktobris. Vāc ziemas šķirņu ābolus un bumbierus, vilkābeļu augļus, lasa pīlādžu, irbeņu, bārbeļu ogas, arī rudens avenes. Ievāc augu sēklas. Uzglabāšanai paredzētos augļus noliek glabātavās, pārējo ražu sagatavo ziemai dažādos konservos, ievārījumos, spiež sulas, kaltē, saldē. Stāda augļu kokus un ogulājus.

4. oktobris. Rok mārrutkus, rūpīgi izlasot visas sīkākās saknītes. Sašķiro, stādīšanai pavasarī atstājot viengadīgās, šajā veģetācijas periodā izaugušās saknes. Apstrādā augsni, ierokot vai iearot organisko mēslojumu. No lapām un augu atliekām veido komposta kaudzes.

8. oktobris. Ja dārzā mārtiņrozes vēl tikai pumpuros, tām pārliek karkasu ar plēvi vai arī pārstāda plēves siltumnīcā. Novāc gladiolu sīpolus.

6. oktobris. Vāc bietes, ziemas rutkus un kāļus. Ja nepieciešams, var ievākt ārstniecības augu saknes: izrok un žāvē ālantes, dadžus, zirgskābenes, tauksaknes, varbūt arī kādu bārbeļu sakni. Pārrokot augļu koku un ogulāju apdobes vai sakņu dobes, var salasīt un izžāvēt arī pieneņu saknes – ziemā tās noderēs kā tonizējošs līdzeklis. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus.

7., 8. oktobris. Stāda tulpes dārzā, kā arī iepriekš atlasītus un sagatavotus tulpju sīpolus uzziedināšanai. Vāc ārstniecības augus. Ziedu dienas ir piemērotas arī augļu un ogu vākšanai, konservēšanai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+