Foto – LETA

Kas darāms dārzā no 21. līdz 28. oktobrim? 0

21., 22., 23. oktobrī. Novāc pēdējos uz lauka palikušos sakņ­augus – pastinakus, melnsaknes, kāļus, redīsus, ziemas rutkus, mārrutkus. Novāktajās platībās augsni uzrok, īpaši svarīgi tas ir smagās, mālainās. Ja augsne skāba, to kaļķo. Arī kompostu un kūtsmēslus ieteicams iestrādāt tagad, nevis pavasarī. Dobēs, kur nākamgad paredzēts sēt burkānus, kompostu izmantot nevajag, labāk to atvēlēt zemeņu, aveņu un ziemciešu stādījumu mēslošanai. No koku lapām un augu atliekām veido jaunas komposta kaudzes. Nostiprina nogāzes. Ierok sētām stabus. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

24., 25. oktobrī. Gatavo rozes ieziemošanai, ap tām ierušina koksnes pelnus kā kālija un kalcija mēslojumu, ap pamatni apber kūdru vai vieglas augsnes kārtu. Augstcelma rozes jau laikus der pieliekt, ar kāsīšiem piestiprinot stumbriņu pie zemes. Rok dāliju gumus. Ziemcietēm nogriež virszemes daļas, atstājot tās kā segumu. Stāda sīpolpuķes. Konservē augļus un spiež no tiem sulas.

26. oktobrī. Priekšpusdienā vēl darbojas puķu stādījumos. Ja kannām sāk dzeltēt lapas, tās nogriež 10 – 15 cm virs zemes, sakneņus izrok un apžāvē. Pa ziemu tos glabā nedaudz mitrā kūdrā, gaišā un pavēsā (+8…+15 °C) vietā. Pēcpusdienā turpina gatavot dārzu ziemai, izvācot no tā lapas un augu atliekas, apgriežot slimību skartos dzinumus un salasot bojātos augļus. Tos nevajadzētu likt kopējā komposta kaudzē, pareizāk sadedzināt vai arī kompostēt atsevišķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

27. oktobrī. Grābj un kompostē lapas. Ja ir piemērota vieta, daļu sauso lapu var paglabāt maisos līdz pavasarim – tad tās būtu labs sausais materiāls zāles kompostā. Vāc kāpostus. Gandrīz visas vēlās kāpostu šķirnes piemērotas ilgstošai glabāšanai. Novāc vēl uz lauka palikušos kāpostus un puravus. Stāda ziemas šķirņu sīpolus pavasara lociņiem. Ziemas zaļumiem podos stāda lapu pētersīļus un selerijas. Laista telpaugus, ja tas nepieciešams.

28. oktobrī. Pēc augļu koku stumbru un zaru notīrīšanas vēlams tos nokaļķot. Ogu krūmiem izgriež vecos un liekos zarus. Gatavo zemi pavasara stādījumiem. Laba diena kāpostu skābēšanai (saskaņā ar tautas ticējumiem, dilstošā Mēness skābēti kāposti vārās mīksti). Šim nolūkam piemērotas vidēji vēlīnās kāpostu šķirnes.

Autori: Ilze Žola, Ārija Rudlapa