×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 20. – 27.augusts

gliemis2

20. augusts. Diena nav labvēlīga sēšanai, stādīšanai un ražas vākšanai. Appļauj nezāles, apstrādā augsni nezāļainos laukos. Sakārto, tīra un dezinficē noliktavas un inventāru.

 

21., 22. augusts. Kartupeļiem, ko raks jau pēc nedēļas vai divām, nopļauj lakstus, lai bumbuļi labāk nobriest. Ja laukā izplatījusies lakstu puve, ar tupeņu rakšanu nav ko kavēties. Dienai gan jābūt saulainai, vēl labāk – vējainai, lai kartupeļi šķirojot varētu apžūt. Novāc sīpolus, ķiplokus. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes.

23., 24. augusts. Ja augsne sagatavota, 23. augustā agri no rīta (līdz plkst. 10.00) varētu stādīt narcises, hiacintes un sīkās pavasara sīpolpuķes. Pēc tam iestājas sējai, tāpat arī ražas novākšanai nelabvēlīgs laiks. Tad var ravēt nemitīgi augošās nezāles, kas jau cenšas briedināt sēklas. Daudzviet kā daudzgadīga nezāle saviesusies Kanādas zeltslotiņa (zeltgalvīte), plašās audzes ir gandrīz tikpat grūti iznīdēt kā latvāņus. Ja nav iespējams citādi apkarot, vismaz tuvumā augošajām jānogriež ziedi, lai neizsējas sēklas. Lai pārmērīgi neattīstītos pelēkā puve, lilijas apsmidzina ar fungicīdiem.

Gatavo augsni jauniem sējumiem un stādījumiem. Ja nepieciešams, kārto un dezinficē noliktavas un inventāru.

25. augusts. Priekšpusdienu varētu atvēlēt gliemežu apkarošanai. Uzrok augsni dobēs (īpaši noēnotās platībās), kur virskārtā paslēptas gliemežu oliņas. Var saraudzēt gliemežu vircu (šim nolūkam jāsavāc daži desmiti gliemežu), vēlāk atšķaidīt to ar ūdeni un nomiglot gliemežu apdraudētās platības. Uz augsnes virskārtas der uzkaisīt kaļķus, pelnus, sasmalcinātas olu čaumalas. Pēcpusdienā sēj skābenes un lapu pētersīļus nākamajam pavasarim, segtajās platībās – rudens ražai piemērotu šķirņu salātus. Jau var iesēt ziemas portulakas vēlai rudens un agrai pavasara ražai (ģimenes vajadzībām pietiks ar pāris kvadrātmetriem neapkurināmā siltumnīcā).

26. augusts. Priekšpusdienā dobēs, kur dārzeņi jau novākti, zaļmēslojumam var sēt eļļas rutkus vai lapu sinepes. Pēcpusdienā ieteicams pievērsties augļ­augiem, piemēram, ērkšķogu pavairošanai. Jaunos ērkšķogu dzinumus (vajag apmēram 10 – 15 cm garus) negriež, bet noplēš no krūma ar pēdiņu. Tad pierok kādā noēnotā vietā, kur tie pamazām sāks apsakņoties. Stāda zemenes un avenes.

27. augusts. Vāc agro šķirņu ābolus un bumbierus, kuri ir novākšanas gatavībā – dažas dienas pirms pilngatavības. Jāpasteidzas novākt un izlietot vecās, kādreiz ļoti iecienītās šķirnes ‘Baltais Dzidrais’ augļus, kas drīz vien pārgatavojas. Vāc un konservē tomātus, gurķus, kabačus, zirņus, pupas ziemas krājumiem. Ievāc augu sēklas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+