×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ?

raveetajs2

Ja augsne pārāk mitra, jācenšas to bieži irdināt, lai augu saknēm piekļūtu gaiss. Kamēr vēl nav parādījusies sakņu vai lapu puve, jutīgos augus, kā arī augsni ap tiem vairākus vakarus pēc kārtas ieteicams apsmidzināt ar kosu novārījumu. To gatavo no iepriekšējā gada augustā ievāktām kaltētām vai arī tagad svaigi vāktām tīruma kosām.

 

Ja redzamas saslimšanas pazīmes, miglo ar Bordo šķidrumu vai kādu citu varu saturošu preparātu.

 

11. jūnijs. Ne vien ziedu dienās, bet arī citās no rītiem regulāri pārbauda rožu jaunos dzinumus un ziedpumpurus: iespējams, tur ieperinājušies zāģlapseņu kāpuri, tāpat laputis. Lilijas, arī noziedējušās tulpes miglo pret pelēko puvi. Mēslo puķes dobēs, kastēs, podos. No rīta vāc ziedošos ārstniecības augus. Sien pirtsslotas. Gatavo uzglabāšanai rabarberu kātus.

12., 13, 14. jūnijs. Ja vēl nav paspēts, stāda kāpostus, sēj salātus, skābenes, garšaugus, spinātus. Agrāk iestādītos kāpostus var apdraudēt kāpostu mušas kāpuri. Mazos stādījumos ap katru augu atrauš zemi un aplaista ar pelnu sārmu vai tabakas novārījumu. Stāda no sēklām izaudzētos rabarberu dēstus. Vāc ceļmallapas sīrupam vai tējai, piparmētras, citronmētras, ābolmētras, melisu, kā arī garšaugu lapas. Vēl ir laiks izmantot vai pārstrādāt ziemai skābenes, rabarberus un spinātus. Pļauj zālienus, ierīko tos, ja nepieciešams, apsēj no jauna. Apgriež dzīvžogus. Ravē.

15., 16. jūnijs. Vīnkoku augļzariem ziedēšanas sākumā nokniebj galotnes, bet liekos, neauglīgos dzinumus izgriež. Siltā, lietainā laikā var izplatīties vīnogu neīstā miltrasa, tāpēc profilaktiski der izmantot kosu tēju. Stāda ķirbjus, gurķus un lauka tomātus. Sēj zirņus un sviesta pupiņas rudens ražai. Turpina vākt un sagatavot uzglabāšanai rabarberus. Sien pirtsslotas.

17. jūnijs. Ne īpaši labvēlīga diena dārza darbiem. Taču droši var ravēt un rušināt, appļaut nezāles.

18. jūnijs. Laiks vēlajai burkānu sējai. Var sēt arī piemērotu šķirņu redīsus. Jāretina bietes, kāļi un agri sētie burkāni. Kartupeļu laukā izrok un izīcina augus ar izteiktām vīrusslimību pazīmēm, uzmana, lai nesavairotos kartupeļu lapgrauzis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+