×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. augusts, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 27. augusts – 3. septembris

Foto: Valdis SemjonovsFoto: Valdis Semjonovs

27., 28. augusts. Stāda zemenes un avenes. Vāc augļus un ogas, izdevīgāk to darīt priekšpusdienā, kad apžuvusi rasa. Novāc gurķus, tomātus, kabačus. Ja tomāti cietuši no fitoftoras jeb brūnās puves, nebūs daudz augļu, ko varēs izmantot. Tos noņem daļēji ienākušos un kopā ar jau gatavajiem noliek siltā, sausā vietā, regulāri pārskata.

 

Gatavo ziemas krājumus – vāra ievārījumus, skābē, marinē, kaltē, spiež sulas. Novāc pupas, vēlu sētos zirņus un sviesta pupiņas.

29., 30. augusts. Rok kartupeļus. Tūlīt pēc novākšanas tie kārtīgi jāapžāvē un pēc tam tikpat rūpīgi jāšķiro. Daudzviet tie stipri cietuši no lakstu puves, kas šovasar attīstījās pastiprināti. Glabāšanā uz ziemu jāliek tikai sausi un pilnīgi veseli bumbuļi. Sakņu dienās ieteicams arī apstrādāt augsni, ravēt.

31. augusts. Gladiolu stādījumos izrok nodzeltējušos augus, kas, iespējams, inficējušies ar fuzariozi. Rozēm vairs neizgriež noziedējušos ziedus, tad neveidosies jauni ziedpumpuri un augi labāk nobriedīs. Stāda pavasara sīpolpuķes. Vāc ārstniecības augus, puķu sēklas, floristikas materiālus. Lasa ogas, vāc augļus un augļu dārzeņus, gatavo tos uzglabāšanai.

1. septembris. Zemenēm izgriež atlikušās stīgas. Ja redzamas tikai dažas ar brūnplankumainību slimas lapas, tās savāc un iznīcina. Ja šādu lapu ir daudz, augus apsmidzina ar Bordo šķidrumu. Stāda zemenes un avenes. Ievāc augu sēklas. Turpina agro šķirņu ābolu un bumbieru vākšanu, vāra ievārījumus, marmelādi, gatavo kompotus, spiež sulu, kaltē.

2., 3. septembris. Ja zināms nākamā gada sējumu vai stādījumu izvietojums, tīrumā vai atsevišķās dārza dobēs, kur novākta raža, sēj rudzus zaļmēslojumam. Augsnē labāk ieart vai ierakt tad, kad rudzi kārtīgi sacerojuši. Jārēķinās, ka tūlīt pēc iestrādes vēl nevar stādīt vai sēt, tādēļ šis zaļmēslojums piemērots augiem, ko stāda maija beigās vai jūnija sākumā. Bazilikam izlauž dzinumus, kur veidojas ziedi. Ja neļaus briedināt sēklas, ilgāk būs šķinamas lapas. Siltumnīcā sēj garšaugus vēlam rudenim. Novāc otro skābeņu ražu. Appļauj zālienus. Lapu dienās arī ieteicams laistīt telpaugus un stādījumus segtajās platībās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+