×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
2. septembris, 2012
Drukāt

Kas darāms šonedēļ? 3. līdz 10. septembris

pumpkin2

3. septembris. Appļauj zālienus, kā tas vasarā darīts vai ik nedēļu, taču tagad pļaujmašīnu noregulē nedaudz augstāk. Ļoti zemu nopļauti zālaugi sliktāk pārziemos. Sēj rudzus zaļmēslojumam. 


Laista telpaugus, augus kastēs un podos, segtajās platībās.

4. septembris. Priekšpusdienā turpina sestdien un svētdien iesāktos darbus. Vakarpusē sākas augļu dienas. Ja gaidāmas salnas, jāizšķiras, ko darīt ar ķirbjiem – apsegt vai labāk novākt. Nelielas salnas ķirbji spēj izturēt un turpina nobriest. Līdzīgi ir ar krūmcidoniju augļiem – tie paliek mīksti tikai stiprākās salnās, tad vairs neder ne sulām, ne sukādēm.

5., 6. septembris. Novāc gatavos augļus un ogas, kā arī zirņus, pupas, tomātus, gurķus, kabačus un citus augļu dārzeņus. Vāra ievārījumus, skābē, konservē, kaltē, spiež sulas.

Griež jāņogu spraudeņus – apmēram 15 cm garus no šā gada pieauguma. Tos pierok līdz pavasarim vai arī sprauž tūlīt. Stāda zemenes un avenes. Šos darbus vajadzētu pabeigt līdz 6. septembra vakaram (plkst. 18.00).

7. septembris. Rīta cēlienā ievāc gatavās diļļu un koriandra, tāpat arī citas sēklas, vakarpusē apstrādā augsni, ravē, gatavo zemi sīpolpuķu stādījumiem.

8., 9. septembris. Rok kartupeļus, vāc saknes. Šķiro un sagatavo glabāšanai iepriekš novāktos un apžāvētos sīpolus un ķiplokus. Stāda ziemas sīpolus un ķiplokus. Mēslo ar kompostu zemeņu stādījumus. Veido jaunas komposta kaudzes. Ierok stabus, taisa sētas, nostiprina nogāzes.

Vakarā pēc plkst.18.00 var pievērsties dekoratīvajiem augiem, jo sākas ziedu dienas. Piemēram, var paliekamā vietā iestādīt vasarā sētās divgadīgās puķes.

10. septembris. Stāda lilijas. Sīpolus vislabāk pārstādīt tūlīt pēc izrakšanas, bet, ja kādas dienas jāglabā, saknēm nevajadzētu ļaut iežūt. Stāda arī narcises, hiacintes un sīkās sīpolpuķes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+