Vilkābeles zars ar augļiem.
Vilkābeles zars ar augļiem.
LETA

Kas darāms dārzā no 19. līdz 25. novembrim? 0

19. novembrī. Pārlūko pagrabus, pārbauda, kā glabājas sakņu dārzeņi, aizvāc bojātos. Ieilgušā siltā rudens dēļ daudzās glabātavās temperatūra ir par augstu. Sakņu dārzeņiem ideāla ir +1…+3 °C temperatūra. Pagrabus naktīs vēdina ar ventilatoru vai caur durvīm. Lai palielinātu gaisa mitrumu, pagrabā novieto mucu vai bļodu ar ūdeni. Sakārto komposta kaudzes. Salabo un nostiprina žogus ap dārzu, lai ziemā tur nevarētu brīvi iekļūt stirnas un zaķi.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

20. novembrī. Priekšpusdienā vēl var stādīt ziemas sīpolus un ķiplokus (protams, ja vēl nav sniega un sala), ko piemirsies ielikt zemē. Pārbauda, vai stādīšanai paredzētajiem čemuru sīpoliem glabātavā nav par vēsu. Ja tie ilgstoši atrodas telpās, kur gaisa temperatūra ir zemāka par +18 °C, nākamajā vasarā noteikti izziedēs. Pēcpusdienā pievēršas ziedaugiem – nogriež dārzā ziemojošo mārtiņrožu stublājus, ceriem uzber sausu kūdru.

21., 22. novembrī. Ja vēl uzrodas kāds neiestādīts tulpju vai liliju sīpols, ir pēdējais laiks to likt zemē. Ja iespējams, griež un noliek pa rokai skujotus zarus rožu un citu sala bailīgu augu piesegšanai. Ja nelīst lietus, kaļķo augļu koku stumbrus. Apgriež vīnogulājus. Aizvāc mumificētos ābeļu, plūmju, bumbieru augļus (tajos ziemo puvju un kraupja ierosinātāji). Pareizāk tos sadedzināt vai aprakt. Notīra un liek glabāties dāliju sakneņus, gladiolu bumbuļsīpolus. Rūpīgi izvērtē istabas puķu novietojumu. Vistuvāk loga rūtīm liek kaktusus – tiem jābūt vēsumā, vislabāk +5…+12 °C, varbūt ir vērts tos norobežot no telpas ar plēvi. Vairumam telpaugu optimālā temperatūra ziemā ir +10…+15 °C. Izņēmums ir tropu lietus mežos cēlušies augi. Piemēram, dīfenbahijām, arī gumijkokiem, kam nav izteikta miera perioda, vēlamā temperatūra ir virs +18 °C. Visām puķēm vajadzīga gaisma, bet laistīšanai jābūt mērenai vai pat minimālai.

CITI ŠOBRĪD LASA

23. novembrī. Ja dārzā vēl zaļo piparmētras, vērts apskatīties, vai lapu apakšpusē nav redzami tumši rūsas spilventiņi (pustulas kniepadatas galviņas lielumā). Tad visas to virszemes daļas vēlams nogriezt un iznīcināt. Darina vainadziņus, ko rīt, Mūžības svētdienā, nest uz kapiem aizsaulē aizgājušo tuvinieku piemiņai. Šim nolūkam noder eglīšu, tūju, īvju zariņi, mūžzaļās mahoniju un Forčuna segliņu lapas.

24. novembrī. Mirušo piemiņas dienu jeb Mūžības svētdienu luterāņi atzīmē svētdienā pirms pirmās Adventes. Svecīšu vakari notiks visās Rīgas kapsētās un daudzviet citur Latvijā.

25. novembrī. Pārbauda augļu pagrabu, aizvācot bojātos vai pārgatavojušos augļus. Pagrabā jācenšas uzturēt temperatūru pavisam nedaudz virs 0 °C.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.