×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. decembris, 2016
Drukāt

Kas datoram vēderā?

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Grāmatas "Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē" autore Linda Liukasa piedalās savas bērnu grāmatas "Ceļojums datora iekšienē" atklāšanas pasākumā konstruēšanas un programmēšanas interešu izglītības iestādē "Robo Hub".

Latvijā izdota somu stāstnieces un datoprogrammētājas Lindas Liukasas grāmata “Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē”.

Tā bērniem saprotamā valodā stāsta par datoriem. Tā paredzēta mazuļiem jau no piecu gadu vecuma.

Pasaulē grāmata iemantojusi lielu popularitāti, tā tulkota vairāk nekā 20 valodās. Autore L. Liukasa uzsver, ka šī ir pēdējā bērnu paaudze, kas atcerēsies datorus kā kasti ar spožu ekrānu. Grāmata atklāj datora darbošanās principus: “Šis ir radošs skatījums uz neskaitāmajām tehnoloģiskajām ierīcēm un to, kas norisinās mirdzošo, noslēpumaino korpusu iekšienē.”

Grāmatas ilustrācijas veidojusi pati autore. L. Liukasa strādājusi Ņujorkas “Codecademy” – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē. Viņa dibinājusi arī globālo projektu “Rails Girls”, kura ietvaros jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk par 10 tūkstošiem sieviešu.

Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši datortehnoloģiju uzņēmumi: AS “Exigen Services Latvia”, SIA “Tieto Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+