×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Kas der vienam, neder visiem. Ko ārsts saka par Nuga Best gultām

Foto-LetaFoto-Leta

“Cik kaitīgas vai noderīgas cilvēka veselībai ir gultas Nuga Best?” ILGVARS ŠTRAUSS RĪGĀ

Gultas Nuga Best ir komerciāls piedāvājums. Procedūras laikā notiek muguras muskuļu masāža, mugurkaula stiepšana un sildīšana.

Pirms gultas iegādes vai procedūru izmantošanas jāzina, ka tām ir indikācijas un kontrindikācijas tāpat kā jebkurām citām procedūrām. Tāpēc nepieciešams konsultēties ar speciālistu (fizioterapeitu, rehabilitologu) vai aprunāties ar ģimenes ārstu, lai saprastu, vai šādas procedūras ir piemērotas.

Nosacīti veselam cilvēkam vibrācijas apvienojumā ar sildīšanu neko ļaunu nenodara, gluži pretēji, uzlabo asiņu mikrocirkulāciju un veicina muskuļu relaksāciju. Tiesa, šāda gulta vai cita līdzīga ierīce lietojama īslaicīgi un reti.

Tomēr ne visos gadījumos siltums un vibrācijas ir pieļaujamas. Cilvēkiem ar hroniskām (īpaši – locītavu) kaitēm vai neskaidras izcelsmes muguras sāpēm, mugurkaula deformāciju, sāpēm kājās u.tml. problēmām masāžas gultas mehāniskā iedarbība saasinājumu var vēl vairāk provocēt, jo patiesais sāpju iemesls var būt gan trūce, gan trauma vai zemādas asinsizplūdums… Piemēram, onkoloģisku saslimšanu gadījumā šīs gultas var pat aktivizēt audzēju. Ja procedūru izmanto akūtas infekcijas laikā, tā var nodarīt lielu kaitējumu.

Vērtīgāk ir saņemt klasisko masāžu, ko veic speciālists, iedarbojoties tieši uz tām ķermeņa vietām, kam atveseļošana nepieciešama. Vēl jo vairāk – neviena ierīce nespēj atrast konkrētā cilvēka ķermeņa bioloģiski aktīvos punktus un novērtēt ādas tipu un jutīgumu. Turklāt Nuga Best vai līdzīgu mehāniskās masāžas ierīci nedrīkst izmantot gadījumos, kad neiesaka pat klasisko masāžu.

 

Draugiem Facebook Twitter Google+