×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Kas dots Velgai Vītolai, bet Bilam Geitsam – nē (9)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

“Šo nebildējiet, tā es sabiedrībai raidu nepareizos signālus!” pie lācenītes Ilzītes voljēra sauc Velga Vītola, kad mutes pavēruši brīnāmies, kā lielais lācis savai audžumammai vaigus laiza kā tāds mājas suņuks. Par bučošanos ar lāci Velgu gandrīz atlaida no darba, bet kāds zoologs esot skaidrojis, ka dzīvnieks tā darot tikai tāpēc, ka kopējas seja ir sāļa. Lai pamēģinot pats nosmērēt ģīmi ar sāli un piebāzt pie lāča purna, pajoko Velga. “Tā ir mīlestība – pasaules lielākā bagātība, ko ne par kādu naudu nevar nopirkt. Tu vari būt kaut vai Bils Geitss, taču pat ar saviem miljoniem kabatās lāča buču nedabūsi!”

36 darba gados Līgatnes dabas takās Velga no nāves ķetnām izrāvusi un izaudzinājusi daudzus desmitus dzīvnieku. Laimīgs tas, kurš “dzīvajā” dzirdējis viņas stāstus par saviem audžubērniem – tie ir jautri un asprātīgi, pamācoši, skumji un, piedodiet, arī sūdīgi. Kā lai citādi to sauc, ja audžumammai jākāpj pakaļ kokā, kuru lācenīte Ilzīte no bailēm ir aptaisījusi. No tā arī teiciens – sūdu lācis – un anekdotes par lāčiem, kam no uztraukuma tūlīt uznāk šķidrs vēders.

Jaunākajā “Mājas Viesa” numurā Velga Vītola stāsta, kā jūtas viņas aļņupuika Fredis, kāpēc vairs neaudzēs lāčus un ko domā par kustoņiem cirkā.

“Vienīgais, ko bērns var iemācīties, skatoties savvaļas dzīvnieku priekšnesumus, ir cilvēka varas izpausme pār dzīvo radību. Bet, ja man jautā, vai ierosinājumu pieņems – esmu pārliecināta, ka Saeima vairs neatļaus spīdzināt dzīvo radību cirkā.” No Velgas mutes – deputātu ausīs!

VISU RAKSTU VARI LASĪT ARĪ “MĀJAS VIESA” E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Velgai tas ir gēnos
  bet geitsa neziņa

 2. Ne nē, bet ne.

 3. daba un dzīvnieki ir tie, kas mūs cilvēkveidīgos uztur, kuriem esam pateicību parādā un par kuriem nesam atbildību.

 4. Lai Dievs stāv Tev klāt arī turpmāk, vēlu no sirds!
  Pašam laukos pieredze gan tikai ar sīkākiem dzīvniekiem / mājdzīvniekiem, bet jā, gudri un jūtīgi viņi tiešām ir. Pat putni, pat arī zivis – tie visi spēj mūs pazīt (nezinu mīlēt) un ko secināt.

 5. Pilnīgi ķerta, turklāt sliktā nozīmē.

 6. Velgin Tu esi brinum Cilveks

 7. mīkla , kas tas ir Atbildēt

  bredam pitam tas ir īsiņš, pāvests to nelieto, madonnai nav vispār. kas tas ir?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.8
Alūksne +17.6
Daugavpils +20
Saldus +19
Liepāja +17.8
Jelgava +22
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +20
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+