Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Kas gaida Purvīša balvu pēc pirmās desmitgades?

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce un muzeja patrons Janis Zuzāns trešdien, 29.jūnijā, informēs par Purvīša balvas nākotni, aģentūra BNS uzzināja LNMM.

Purvīša balva ir augstākais un prestižākais vizuālās mākslas apbalvojums Latvijā, ar kuru katru otro gadu tiek apbalvots viens starptautiskas žūrijas un ekspertu komandas izvēlēts mākslinieks.

Purvīša balva tika iedibināta 2008.gadā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus Latvijas vizuālajā mākslā. Balvas apjoms ir 28 500 eiro, un tas ir līdz šim apjomīgākais vizuālās mākslas apbalvojums Latvijā.

Nākamā gada februārī tiks pasniegta jau piektā Purvīša balva, kas nozīmē, ka būs apritējusi balvas pirmā desmitgade.

Savukārt 2016.gada jūnijā LNMM direktore Lāce un muzeja patrons Zuzāns aicina medijus uz preses konferenci, kurā tiks sniegta informācija par Purvīša balvas nākotnes plāniem. Preses konference notiks šā gada 29.jūnijā plkst. 12:00

Purvīša balva dibināta 2008.gada sākumā un tiek pasniegta reizi divos gados. Pirmo Purvīša balvu 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu “Solitude”. Par otrās Purvīša balvas laureātu 2011.gadā kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi “Varbūt”.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+