Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
28. oktobris, 2015
Drukāt

Kas ir ekociemats

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ekociemati ir nelielas, harmoniskas kopienas, kurās cilvēku vajadzības ir saudzīgi integrētas dabiskajā vidē, nodrošinot veselīgu attīstību neierobežoti ilgi. Ekociematu iedzīvotāji apņemas veidot savu dzīvi ekoloģiski, ekonomiski, kulturāli un garīgi saprātīgi un tiekties uz ilgtspējīgu cilvēces un planētas nākotni.

Ekociematus veido, kombinējot ekoloģijas, sociālās un garīguma dimensijas dažādās proporcijās.

Sociālo dimensiju veido kaimiņu atbalsts, kā arī atbildība citam par citu. Ekociemats dod iespēju katram just piederību sabiedrībai, justies drošam, tiesiskam, pamanītam un uzklausītam.

Ekoloģisko dimensiju raksturo iespēja katram iedzīvotājam apzināt savu saikni ar dabu un sadarbībā ar to nodrošināt cilvēku vajadzību pēc ēdiena, apģērba pajumtes.

Garīguma dimensija ekociematos parasti nav prioritāra, taču tiek respektētas un veicinātas cilvēces mākslas un kultūras bagātības, to izteiksmes veidi, kā arī garīgā dažādība.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3.2
Alūksne 0.0
Daugavpils +3.9
Saldus +3.0
Liepāja +4.1
Jelgava +3.1
Ventspils +3.8
Limbaži +1
Madona +0.1
Rēzekne +0.6
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+