×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Kas ir mobilie kondicionieri?

kondic3

“Esmu dzirdējis par mobilajiem kondicio­nieriem. Kas īsti tie tādi un vai piemēroti lauku apstākļiem?” Pēteris Rēzeknes novadā

 

Mobilie ir viegli pārvietojami (uz ritenīšiem!) viena bloka  kondicionieri (pie sienas liek divdaļīgos – SPLIT tipa kondicionierus). Arī šāda ierīce ražo vēsumu, bet tās kompresora radīto siltumu ar lokanu gofrētu gaisvadu nepieciešams izvadīt no telpas. Šim nolūkam var noderēt sienās esošās ventilācijas šahtas vai atliek ierīkot speciālu atveri logā. Gudrinieki kondicioniera cauruli mēdz ielikt pat krāsns mutē!

Ūdens, kas rodas, kondensējoties siltajā gaisā esošajam mitrumam, nonāk kondicioniera rezervuārā. Atkarībā no konkrētā modeļa tas ir vai nu regulāri jāizlej, vai arī pats iztvaiko, dažiem to iespējams novadīt kanalizācijā.

Mobilie kondicionieri nopērkami gan ar dzesēšanas, gan ar dzesēšanas un sildīšanas funkciju. To jauda svārstās no 1,5 – 4,5 kW. Jāņem vērā, ka monobloka kondicionieri ir skaļāki nekā SPLIT tipa, tāpēc ieteicams tos uzreiz veikalā pārbaudīt. Dažādi gaisa dzesētāji interneta veikalos nopērkami, sākot no Ls 46 un dārgāk, pat līdz tūkstotim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+