×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Kas jāievēro, ceļojot pa Eiropu

Foto - LETAFoto - LETA

Cik ātri braukt pa autobāni Vācijā, un kurās Eiropas valstīs aizliegts lietot navigācijas sistēmas, kas brīdina par fotoradariem? Katrā valstī ir spēkā specifiski, tikai tai raksturīgi ceļu satiksmes noteikumi, kurus der zināt, ja vēlaties izvairīties no pārpratumiem.

Gatavojoties tālākam braucienam, par svarīgu atribūtu ir kļuvusi automašīnas navigācijas sistēma. Dažām no tām ir arī papildu funkcija – brīdināšana par ātruma mērītājiem, kas daudzās Eiropas valstīs ir nelegāla. Ātruma mērītāju detektoru izmantošana ir aizliegta Šveicē, Lihtenšteinā, Francijā un Vācijā. Sods par šīs prasības neievērošanu ir 1500 un vairāk eiro.

Mobilo tālruņu lietošana, braucot pie stūres, ir aizliegta lielā daļā Eiropas valstu, un sods par šādu pārkāpumu svārstās no 40 līdz ­
pat vairākiem simtiem eiro. ­Bargākais sods par mobilā tālruņa lietošanu ir Īrijā – 1000 eiro. Otro reizi pieķertam par šo pārkāpumu ir noteikts 2000 eiro sods, kā arī var tikt piemērots reāls cietumsods līdz trim mēnešiem.

“Ceļojot pa Eiropu, neaizmirstiet regulāri paraudzīties atpakaļskata spogulī, lai jūs nepārsteigtu lielā ātrumā braucošs avārijas dienestu transportlīdzeklis un nenāktos patukšot savu maku. Austrijā, Vācijā, Čehijā, Slovēnijā un Šveicē par policijas, ugunsdzēsēju vai ātrās palīdzības automašīnas nepalaišanu ir naudas sods vairāku simtu eiro apmērā,” brīdina “If Apdrošināšana” Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Vācija ir viens no populārākajiem vasaras ceļojumu vai darba braucienu galamērķiem. Lieliski ierīkoto Vācijas ātrgaitas autostrāžu lielākajā daļā ātrums netiek ierobežots, tomēr ir ieteicams braukt ar ātrumu 130 km stundā. Vietumis ir ierobežojumi, tāpēc pievērsiet uzmanību par darbiem vai sliktiem laikapstākļiem brīdinošām ceļazīmēm! Vadot dzīvojamo autofurgonu (kemperi) līdz 7500 kg, atļautais ātrums ir 100 km/h. Apgriešanās uz autobāņa vai uz tā nobrauktuves nav atļauta un sods par šādu pārkāpumu ir 75 eiro. Savukārt par braukšanu vai apgriešanos nepareizā virzienā uz autobāņa paredzēts sods 200 eiro. Protams, uz autobāņa nav atļauta arī auto novietošana, un par to paredzēts sods 70 eiro.

Latvijā iegādātas OCTA standartlīguma polises ir derīgas visās Eiropas ekonomiskās zonas valstīs, t. sk. Šveicē, kā arī Serbijā, Horvātijā un Andorā. Šķērsojot šo valstu robežas ar derīgu OCTA polisi, nav nepieciešams papildus iegādāties Zaļās kartes apdrošināšanas līgumu. Savukārt, ja dodaties uz valsti, kas neietilpst ne Eiropas ekonomiskās valsts zonā vai Zaļās kartes sistēmā, ir nepieciešams iegādāties tās valsts vietējo apdrošināšanas līgumu.

Atstājot automašīnu stāvlaukumā, pārliecinieties, vai salonā nav palikušas mantas, kas var izrādīties vilinoša ēsma zagļiem. Paturiet prātā, ka transportlīdzekļus ar citas valsts reģistrācijas numuriem vienmēr modri vēro garnadži.

“Praksē ne reizi vien ir bijuši atlīdzību pieteikumi, kad no automašīnas nozagtas visas ceļotāju lietas un zaudējumi sasnieguši pat vairākus tūkstošus eiro, jo reizē ar apģērbu un pārtiku nozagta arī dārga filmēšanas tehnika, tālruņi un planšetdatori.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+