Foto – Valdis Semjonovs

Kas jāņem līdzi ceļojumā 0

Līdzās pasei, kredītkartei, drēbēm un citām svarīgām lietām ceļojuma somā jāatrod vieta arī medikamentiem, kas noder negaidītās situācijās.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Līdzi ņemamā aptieciņa katram ir citādāka – ikviens pats zina, kas viņam der vislabāk. Izvēle ir liela, tāpēc pirms ceļojuma vēlams arī farmaceita padoms.

Aptieku tīkla “Euroaptieka” farmaceite Līva Feldmane iesaka ņemt līdzi kādu līdzekli pret kuņģa un zarnu trakta traucējumiem. Tie ir neizbēgami, jo ceļošanas laikā mainās dienas režīms un pārtikas produkti. Noder preparāti gremošanas uzlabošanai, medikamenti pret sliktu dūšu, vēdera uzpūšanos un aizcietējumiem, līdzekļi pret caureju. Toksīnu absorbēšanu un izvadīšanu no organisma joprojām lieliski paveic aktivētā ogle. Ja gadās vīrusu izraisīta caureja un vemšana, dabisko mikrofloru kuņģa un zarnu traktā palīdz atjaunot ErceFlora Duo, jogurta kapsulas un līdzīgi preparāti, kas satur dabīgās baktērijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīga aptieciņas sastāvdaļa ir validols vai cits nomierinošs preparāts, kas līdz pret satraukumu vai sāpēm sirds apvidū. Ceļotājiem noderīgi arī pretsāpju un pretsaaukstēšanās līdzekļi, jo nekad nevar zināt, kad, piemēram, strauju temperatūras svārstību dēļ piemeklēs iesnas vai klepus.

Universāls līdzeklis, lai atbrīvotos no sāpēm, ir, piemēram, ibuprofēns. Kaklam gan labāk izmantot dabisku, dezinficējošu līdzekli uz kliņģerīšu, smiltsērkšķu eļļas bāzes vai līdzīgu. Iesnu mokās priekšroka ir jādod medikamentiem, kas saudzē deguna gļotādu. Tādi ir inhalatori ar kumelītēm un citiem dabiskiem līdzekļiem.

Noteikti jāņem līdzi plāksteri, pārsēji un vismaz manikīra šķērītes. Pārsienamais materiāls ir ātrā palīdzība, jo nelieli ādas savainojumi var uzrasties teju no nekā un pavisam ikdienišķās situācijās. Noder arī universāls dezinficējošs līdzeklis, lai novērstu infekcijas iespēju gadījumos, kad sagriezts pirksts vai nobrāzts celis. Brūces apkopšanai piemērots joda vai briljantzaļais šķīdums vai ar dezinficējošu līdzekli piesūcinātas salvetes. Pret apdegumiem paredzētas ziedes, kas satur infekcijas riskus mazinošas aktīvās vielas.

Dodoties uz siltajām zemēm, nedrīkst aizmirst savam ādas tipam atbilstošu sauļošanās krēmu un pretapdeguma līdzekli. Tas attiecas arī uz vasarnīcā ieplānotām brīvdienām!

Atpūtai dabā lieti noder līdzekļi, kas atbaida dažādus kukaiņus, ārstē to kodumus un mazina niezi. Alerģiskiem cilvēkiem nepieciešami antihistamīna medikamenti. Turklāt ir izvēle – tie ir gan tabletēs, gan ziedēs, kas mazina niezi, pietūkumu un diskomfortu.

Tomēr pats svarīgākais: ja ir kāda hroniska kaite vai nosliece uz saslimšanu, kuras ārstēšanai nepieciešamas recepšu zāles, tās noteikti jāiekļauj ceļojuma aptieciņā, jo pārējās nepieciešamības gadījumā, iespējams, varēs iegādāties arī pa ceļam.

Reklāma
Reklāma

Dodoties pārgājienā, īpaša uzmanība jāpievērš apsējiem, plāksteriem un krēmam pret sastiepumiem, bet, apmeklējot kādu tropisku galamērķi, L. Feldmane iesaka tabletes pret malāriju, kaut arī ir veikta vakcinācija.