Mobilā versija
+1.4°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
24. janvāris, 2015
Drukāt

Kas pēc 1. janvāra jāzina zvejniekiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vairāki būtiski jaunumi dažādos normatīvajos aktos no šā gada 1. janvāra attiecas arī uz zivsaimniekiem.

Rīku un nozvejas limits

Šogad stājas spēkā pašvaldību ierosinātās zvejas rīku limitu izmaiņas atbilstīgi Zvejniecības likuma grozījumiem, tostarp zvejas limitu noteikšanas, sadales un izmantošanas kārtībā.

Pašpatēriņa zvejā publiskajos ūdeņos, kas minēti Civillikuma 1. pielikumā, varēs iedalīt tikai zivju murdu limitu. Publiskajos ezeros, kuros regulāri notiek komerciālā zveja, kā arī Buļļupē un Daugavas lejtecē tiks noteikts kopējais nozvejas apjoma limits atsevišķām zivju sugām – līdakām, zandartiem un vimbām, jo to krājumi tiek intensīvi izmantoti zvejā un makšķerēšanā. Tostarp Buļļupē būs samazināts zivju murdu skaits. Lai publiskajās ūdenstilpēs pēc pašvaldības ierosinājuma varētu izmantot zivju vadu, paredzēta iespēja aizstāt ezeram noteikto zvejas rīku limitu ar zivju vada limitu.

Jaunos nosacījumus paredz Ministru kabineta “Noteikumi par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos”.

Jaunajā gadā ir spēkā pašvaldību ierosinātās zvejas rīku limitu izmaiņas. Atbilstīgi Zvejniecības likuma grozījumiem, kas ir spēkā no 2014. gada 29. jūnija, mainījusies arī zvejas limitu noteikšanas, sadales un izmantošanas kārtība. Tāpat noteikts Rīgas jūras līča piekrastes reņģu nozvejas limita apjoma procentuālais dalījums piekrastes ģeogrāfiskajiem reģioniem. Šie nosacījumi minēti MK noteikumu grozījumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos.

Precizēta kārtība

Šogad noteikta arī jauna zvejas un akvakultūras produktu uzglabāšanas kārtība, kas zvejas produktu ražotājiem jāpilda, lai varētu pretendēt uz atbalsta saņemšanu. To tagad reglamentē Ministru kabineta noteikumi “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Uzglabāšanas atbalsts””.

Savukārt noteikumos “Soda punktu zvejas licences turētājiem un zvejas kuģu kapteiņiem par Eiropas Savienības kopējās zivsaimniecības politikas noteikumu pārkāpumiem piešķiršanas kārtība” paredzēts gan tas, kā no 2015. gada sākuma tiek piešķirti, reģistrēti, dzēsti un piemēroti soda punkti, gan arī pārkāpumu riska analīze un nepieciešamā informācijas aprite. Tā kā speciāla īstenošanas regula Eiropā nosaka soda punktu sistēmu tikai zvejas licences turētājiem, nevis zvejas kuģu kapteiņiem, noteikumos iekļauts arī kapteiņiem piemērojamo soda punktu skaits.

Šā gada sākumā stājās spēkā kārtība, kādā (atbilstoši jaunajai ES tirgus kopējai organizācijai) tiks atzītas zvejas un akvakultūras produktu ražotāju grupas, kā arī starpnozaru ražotāju grupas, reprezentatīvu ražotāju grupu atzīšanas kritēriji un darbības nosacījumi.

Pievienot komentāru

LBLA: Latvijā joprojām bio produktus saražo vairāk nekā pārstrādāLatvijā starp bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas ražošanas un pārstrādes apmēriem joprojām pastāv disproporcija, jo saražo vairāk nekā pārstrādā, tāpēc ir būtiski attīstīt tieši pārstrādi.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+