×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. maijs, 2017
Drukāt

Kas kaldināja smagi slimā portugāļa Eirovīzijas uzvaru?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Fanu favorīts, portugālis Salvadors Sobrāls, kurš aizvadītās nedēļas nogalē uzvarēja 2017. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā, panākumus guva par spīti nopietna sirds stāvokļa komplikācijām, par panākumiem pateicīgs ģimenei, īpaši māsai Luisai, un daudzajiem atbalstītājiem sociālajos tīklos.

Jaukais Salvadors un viņa talantīgā māsa
26 gadus vecais Sobrāls uzauga Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Mācoties psiholoģiju universitātē, viņš pārvācās uz Maljorku un sāka dziedāt bāros. Atklājis savu mīlestību pret dziedāšanu, Salvadors pameta psiholoģijas programmu un iestājās mūzikas skolā. Viņš parādījās arī šovos “Ídolos”, kas ir visā pasaulē populārā “Pop Idol” portugāļu versija.

Sobrāls Eirovīzijā uzvarēja ar dziesmu “Amar Pelos Dois” – “Mīlestība diviem”, ko sarakstījusi viņa māsa Luisa Sobrāla, ar kuru Salvadors ir ļoti tuvs. Luisa pati ir ļoti talantīga skatuves māksliniece un dziesmu autore, sasniedzot trešo vietu pirmajā “Ídolos” sezonā.

Dziesma ir par spēka atrašanu paša sirdī un iemācīšanos mīlēt pašam sevi, kad zudusi ticība pašam sev. Tomēr dziesma, it īpaši pēdējā rindiņa, “Mana sirds var mīlēt mūs abus” – viņa veselības dēļ pieņēma arī ļoti fizisku nozīmi paralēli ieplānotajai metaforiskajai sevis mīlēšanas tēmai.

Salvadoram ir dzīvībai bīstama sirds slimība, kas konkursa sākuma posmos viņu manāmi ietekmēja.
Sarežģījumi gadījās jau Portugāles nacionālā konkursa norises laikā, un bija nepieciešama pat operācija, bet galu galā viņš atgriezās un uzvarēja, kamēr vēl atradās atlabšanas posmā.

Uzstāšanās mata galā
Pašā Eirovīzijas gatavošanās sākumposmā ārsti Salvadoram teica, ka viņš nevarēs pamest Portugāli pilnam divu nedēļu mēģinājuma periodam Kijevā.

Par laimi, Eiropas Raidorganizāciju savienība atļāva Luisai ieņemt viņa vietu tehniskajos mēģinājumos.

Kaut arī Salvadors centās detaļas par savām veselības problēmām slēpt no preses, baidoties, ka tas aizēnos viņa spēcīgo dziesmu, viņš un Luisa drīz saprata, ka ilgāk vairs to nespēs paturēt noslēpumā. Luisa apstiprināja Salvadora sirds stāvokli portugāļu presei pagājušonedēļ tieši pirms konkursa fināla.

Luisa pievienojās Salvadoram uz skatuves viņa lielā fināla uznācienā, nodziedot “Amar Pelos Dois” kā duets.

Piezemētība un apbrīnojamā humora izjūta, kas Salvadoru un Luisu raksturoja visa konkursa laikā, radīja viņiem milzīgu atbalstu soctīklos, it īpaši pēc tam, kad sabiedrība uzzināja par grūto ceļojumu, ar kuru saskārās ģimene, lai tiktu līdz konkursam. Dueta atvērtība un sirdi sildošā asprātība ieguva viņiem fanus no visas pasaules.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+