×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Kas klusē, tas piekrīt!

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība vakar pieņēma Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādāto pasākumu plānu “klusēšanas – piekrišanas” principa ieviešanai valsts atbildīgo institūciju saziņā ar uzņēmējiem.
 “Ar vienu vēzienu mēs atrisināsim veselu virkni jautājumu, kas saistīti gan ar liekām procedūrām, gan laiku, kas nepieciešams, lai ar valsts pārvaldi saskaņotu dažādas lietas,” stāstīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

 

“Klusēšanas – piekrišanas” princips nosaka, ka gadījumā, ja uzņēmējs lūdzis kādu atļauju, bet atbildīgā iestāde likumā noteiktajā termiņā nekādu atbildi nav sniegusi, uzskatāms, ka atļauja piešķirta un uzņēmējs tiesīgs sākt pakalpojuma sniegšanu. Piemēram, ja kāds Jānis vēlas saņemt licenci detektīvdarbības veikšanai, viņš saskaņā ar detektīvdarbības regulējumā noteikto vēršas ar iesniegumu Valsts policijas licencēšanas komisijā, kas mēneša laikā pieņem lēmumu. Ja mēneša laikā Jānis nav saņēmis komisijas atbildi, viņš būs tiesīgs uzskatīt, ka atļauja ir izsniegta, un sākt detektīvdarbību. Ja komisija vēlāk attapsies, ka šādu atļauju Jānim piešķirt nedrīkstēja, tad viņam būs tiesības vērsties tiesā un pieprasīt kompensāciju.

Šādu principu Latvijai uzliek Eiropas pakalpojumu direktīva. Ar nākamā gada sākumu šis princips tiks ieviests vispirms 15 pakalpojumu nozarēm (skat. uzziņu). Vēlāk pakalpojumu loku varētu paplašināt. Pavļuts pieļāva, ka kopumā “klusēšanas – piekrišanas” principu varētu attiecināt uz vairākiem desmitiem dažādu pakalpojumu.

 

Lai jaunā kārtība varētu sākt darboties ar nākamā gada sākumu, būs nepieciešams grozīt ne tikai virkni Ministru kabineta noteikumu, bet arī vairākus likumus. Tomēr ekonomikas ministrs bija pārliecināts, ka Saeimā šķēršļi šādiem administratīvā sloga mazināšanas plāniem neradīsies.

 

Gandarījumu par EM plāniem pauda arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras politikas daļas vadītājs Jānis Butkevičs: “Šādi mēs nošausim divus zaķus ar vienu šāvienu – ieviesīsim direktīvu un reizē samazināsim administratīvo slogu komersantiem.” Vienlaikus gan uzņēmēju pārstāvis atzina, ka atvieglotā kārtība 15 pakalpojumu veidiem nenosegs visas komersantu vajadzības. Tāpat viņš mudināja līdzīgu principu piemērot ne tikai saziņā ar valsts, bet arī ar pašvaldību iestādēm.

 

Uzziņa

“Klusēšana – piekrišana” tiks ieviesta 15 pakalpojumiem

1. Elektroenerģijas tirdzniecība (jau ieviests)

2. Siltumenerģijas tirdzniecība (jau ieviests)

3. Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pakalpojumu sniegšana (jau ieviests)

4. Tūrisma pakalpojumi

5. Saimnieciskā darbība ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem

6. Zvērinātu revidentu komercsabiedrības licences izsniegšana

7. Detektīvdarbības veikšana

8. Darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšana

9. Sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana

10. Kompetento institūciju pakalpojumi darba aizsardzības jautājumos

11. Transportlīdzekļu vadītāju apmācība

12. Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecība

13. Nekustamā īpašuma vērtēšana

14. Traktortehnikas, tās piekabju un numurēto agregātu mazumtirdzniecība

15. Traktortehnikas vadītāju apmācība

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+