Dūņu procedūru ietekme uz organismu ir plašāka nekā ozokerīta iedarbība, toties tā ļoti labi izsilda.
Dūņu procedūru ietekme uz organismu ir plašāka nekā ozokerīta iedarbība, toties tā ļoti labi izsilda.
Publicitātes foto

Kas labāks – dūņu vai ozokerīta procedūra
 1

“Drīzumā došos uz kādu Igaunijas rehabilitācijas centru, un ārsts man ieteica sāpošo locītavu ārstēšanai tur izmantot ozokerīta aplikācijas. Iepriekš neko par tādām neesmu dzirdējusi, tādēļ gribētu, lai jūs par tām nedaudz pastāstītu. Vai ozokerīts ir labāks nekā dūņu procedūras, kas man agrāk ir labi palīdzējušas?” 
Silvija M. Vidzemē

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Kā skaidro Igaunijas medicīniskā spa “Estonia” medicīnas darbiniece Tatjana Kjutmane, pacientu ārstēšanai šeit izmanto ozokerīta un parafīna maisījumu palielas plāksnes formā un uzkarsētu līdz 42 grādu temperatūrai. “Ja maisījums būs vēsāks, nebūs nepieciešamā efekta, savukārt parafīna pievienošana ozokerītam nodrošina šā maisījuma lielo siltumietilpību – spēju atdot organismam siltumu ilgāku laiku. Ozokerīta procedūrā galvenais ir tās siltuma efekts, kura iedarbība ir ļoti ilga,” stāsta T. Kjutmane.

Procedūras laikā pacientam liek tikai vienu plāksni, piemēram, uz muguras, tās maliņas aploka ap pleciem, bet, ja jāizsilda abas ceļa locītavas, tad plāksni sadala uz pusēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ozokerīta aplikācijas galvenokārt izmanto hronisku locītavu deformāciju, hronisku locītavu sāpju, muskuļu saslimšanu ārstēšanai. “Ozokerītu liekam uz muguras, jostas, plecu daļas, kāju un roku locītavām, bet tikai tad, ja iekaisums vairs nav akūts,” uzsver speciāliste. Procedūrai piemīt sāpes mazinošs un pretiekaisuma efekts, tā palīdz uzlabot audu asins apgādi, vielmaiņu, mazināt muskuļu saspringumu.

Tatjana Kjutmane stāsta, ka ozokerīta procedūras tiek izmantotas ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, piemēram, pēc pārslimota bronhīta, plaušu karsoņa, un gadījumos, kad ir stiprs klepus. “Ja cilvēks trīs četras dienas ļoti stipri klepojis un klepus nepāriet, ozokerītu liekam uz krūtīm, lai izsildītu bronhus. Klepus gadījumā bronhu izsildīšana ļoti labi palīdz gan bērniem, gan pieaugušajiem, arī tiem, kurus moka smēķētāju klepus,” viņa saka.

Tiesa, jāraugās, vai bērns var izturēt tik karstu procedūru. Lai procesu padarītu vieglāku, bērniem vispirms liek vairākas kārtas papīra un tikai tad karstā maisījuma plāksni. Ja neliek papīru, tad caur ādu procedūras laikā organisms gūst labumu arī no minerālvielām, ko satur ozokerīts.

Igaunijas medicīniskā spa “Tervis” ārste Rīna Sīmera stāsta, ka ozokerīta procedūras rekomendē veikt ik pēc dienas. “Piemēram, vienu dienu veic ozokerīta, bet otru dienu ūdens procedūras – vannas, Šarko dušu vai zemūdens masāžu. Tas ir zinātniski pierādīts, ka šādas procedūras labāk veikt ik pēc dienas, bet, ja nepieciešams karsēt tikai sīkās locītavas, piemēram, plaukstas, tad vietējās karstuma procedūras ar ozokerītu var veikt katru dienu,” saka ārste.

Uz jautājumu, kas ir labāks – dūņas vai ozokerīts –, ārste atbild, ka, viņasprāt, tomēr dūņas neatkarīgi no tā, vai pacients tās saņem aplikāciju vai vannu veidā. “Dūņām uz organismu ir daudz plašāka iedarbība, tās bagātīgi satur humusvielas un labvēlīgi ietekmē visu organismu, veicina vielmaiņu, uzlabo limfas kustību. Ozokerītam tomēr galvenais ir tā siltuma efekts, toties tas darbojas ļoti ilgi. Cilvēks tādu kā iekšēju siltumu jūt pat vēl divas stundas pēc procedūras.”

Reklāma
Reklāma

Ārste rekomendē pacientei, ierodoties rehabilitācijas iestādē, par savu veselības stāvokli visu izrunāt ar ārstu, kurš ieteiks viņai piemērotākās procedūras.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.