Foto – LETA

Kas Latviju pārstāv Eiropas Parlamentā, un kāda ir šīs pārstāvniecības nozīme?
 0

Renārs, darbojas tiesību nozarē:
 “Pirmie prātā nāk Inese Vaidere un Krišjānis Kariņš. To, ka kāds mūs tur pārstāv, neuzskatu par ko sevišķu, jo tā, kā pašreiz darbojas Eiropas Parlaments, kādas tam ir funkcijas un procesa organizācija, tie ir pārlieku lieki izdevumi.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Turklāt, ņemot vērā, kāds Latvijai tur ir balsu skaits, protams, neko daudz panākt nevar. Cenšas jau droši vien daļa mūsu deputātu, bet neesmu drošs, vai visi. Jāsaka godīgi – trūkst informācijas par to, ko tad viņi tur īsti dara. Nākas kaut ko uzzināt tikai no tā, ko viņi paši par sevi pastāsta. Gribētos informāciju no malas. Vēlēt eiroparlamentāriešus iešu un savu balsi atdošu par tādu, kuram ir pieredze Eiropas Savienības jautājumos un par kuru būtu cerība, ka viņš tiešām varētu censties kaut ko darīt, nevis tikai saņemt atalgojumu.”

 

Vera Dailidjonoka, 
skolotāja:
 “Uzreiz pateikt nevaru, bet, ja padomā, tad atminos gan – Piebalgs, Ždanoka, Rubiks. Domāju, ja reiz mēs esam Eiropas Savienībā, tad kādam mūsu pārstāvim tur ir jābūt, jo šie cilvēki aizstāv mūsu valsts intereses. Mūsējiem tur noteikti ir kāda ietekme, ne jau par velti viņi tur darbojas. Vienīgā lieta, kas mani neapmierina un raisa manī nemieru, – eiro ieviešana. Zinu, ko eiro nozīmēja Igaunijai. Dzīvoju Valkā, un kādreiz gājām iepirkties uz Valgu, bet pēc eiro ieviešanas igauņi nāca uz Valkas veikaliem, jo dzīves līmenis kritās. Citādi man nav ko Eiroparlamenta deputātiem pārmest. Jāsaprot, ka tas ir tikai sākums un mūsu pārstāvjiem vēl nav lielas pieredzes. Galvenais, lai Latviju pārstāv cienījami, gudri un domājoši deputāti, tad Latvijas intereses vienmēr būs pamanāmas. Vēlēt iešu noteikti. Ja jārunā par konkrētām personībām – Ušakovs būtu atbilstošs kandidāts, viņš ir ļoti domājošs, aktīvs, drošs, ar daudz idejām un īsā laikā daudz padarījis Rīgā. Viņš prot sevi aizstāvēt, domāju arī Eiroparlamentā viņa iniciatīvas būtu nopelniem bagātas. Vēl spēcīgs kandidāts būtu Lembergs. Katrā ziņā tur jāiet cilvēkam, kam ir dotības politikā, vislabāk vīrietim, jo tas ir pierādījies, ka sievietes šajā jomā netur līdzi stiprajam dzimumam.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Laura, 
juriste:
 “Ždanoka un Rubiks nāk prātā pirmie. No nacionāliem spēkiem – Inese Vaidere, Sandra Kalniete. Vispār esmu eiropesimiste, bet, ja jau esam Eiropas Savienībā, tad tā mūsu pārstāvniecība ir nepieciešama, taču šobrīd tā diemžēl ir pārāk neaktīva un pasīva. Mūsu deputātiem tur vajadzētu būt kādai ietekmei, taču, vai tā reāli ir, neņemos spriest. Ja salīdzina ar igauņiem vai poļiem, kas ļoti deg par savām interesēm, tad mūsējie vienmēr piekāpjas un akceptē prasības, ko Eiropa izvirza, un galu galā parasti paliekam zaudētājos. Var jau būt, ka viņi ļoti pūlas ko panākt, taču, no malas raugoties, šāds priekšstats diemžēl rodas. Domāju, ka vēlēt eiroparlamentāriešus nedošos, jo par maz sekoju līdz notikumiem, kas saistās ar Eiropu. Uzskatu, lai to izdarītu kvalitatīvi un atbildīgi, ļoti jāiedziļinās šajos procesos. Deputātu rindās gribētos redzēt cilvēkus, kam ir pietiekami liela motivācija tur atrasties, un ne tikai algas dēļ, bet gan kādu ideālu un mērķu vārdā. Viņiem jāpiemīt lielai personības ietekmēšanas spējai, harismai.”

 

Māris Dakteris, 
arhitekts:
 “Daudzmaz zinu – Kalniete, Godmanis, Ždanoka, Rubiks, Krišjānis Kariņš. Domāju, kaut kādos kopējos balsojumos viņiem droši vien nav pilnīgi nekādas ietekmes, labākajā gadījumā – niecīga. Drīzāk mūsējie var izcelties ar aktivitātēm. Cita lieta gan, cik nu kurš aktīvs. Ļoti pozitīvs piemērs ir Sandra Kalniete, kas ārpus tiešajiem darba pienākumiem aktīvi piedalās dažādos procesos. Arī Godmanis risina šādus tādus jautājumus un spēj analītiski paraudzīties uz lietām. Tiesa, šie mani spriedumi radušies no informācijas druskām, kas parādās publiskajā telpā. Vēlēt, visticamāk, došos, īpaši tad, ja būs kādas diametrāli pretējas personības. Ja Sandra Kalniete kandidēs vēlreiz, priecāšos un droši vien balsošu par viņu. Viņa ir publiski pazīstama, pārstāv nacionālās intereses, viņai ir atbilstošs raksturs. Domāju, viņa varētu būt paraugs tam, kādam cilvēkam jāpārstāv Latvijas intereses Eiropas līmenī. Tiesa, ja viņa kandidētu uz Valsts prezidenta amatu, labprātāk viņu redzētu tajā, nevis Briselē. Ja nebūs neviena man pieņemama kandidāta, es apsveru iespēju izvirzīt Annu Žīguri.”

 

Fakti

Latviju Eiropas Parlamentā pārstāv deviņi deputāti.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2014. gada 24. maijā; tajās būs jāievēl astoņi deputāti.